Prowadzenie domu Jak usunąć plamy ze szminki?

Jak usunąć plamy ze szminki?

-

1. Płyn do naczyń.

Namocz plamę zimną wodą, po czym nanieś na nią kroplę lub dwie płynu do naczyń i dokładnie wmasuj je w materiał, aż pojawi się piana. Zostaw pianę na tkaninie na kwadrans, po czym zetrzyj resztki plamy szorstką szmatką, od krawędzi plamy ku jej środkowi. Odciśnij nadmiar wody i wypierz ubranie zgodnie z zaleceniami producenta.

2. Lakier do włosów.

Obficie spryskaj plamę lakierem do włosów – zawiera on alkohol, który pomoże pozbyć się tłustej frakcji szminki. Zostaw lakier na chwilę, po czym ostrożnie zetrzyj plamę wilgotnym, szorstkim ręcznikiem. Wypierz odzież zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli usuwasz plamę z tapicerki, spryskaj ją po przetarciu ręcznikiem obficie zimną wodą i odsącz wilgoć papierowymi ręcznikami.

A w jaki sposób Ty walczysz z plamami ze szminki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Umowa cesji – wzór

Umowę przelewu wierzytelności regulują przepisy art....

Algi morskie – działanie, właściwości

Algi morskie wykorzystywane są w kosmetologii od lat. Dzięki niezwykle odżywczym składnikom, doskonale nawilżają i rewitalizują naszą skórę. Szerokie zastosowanie i potwierdzona skuteczność, sprawiają, iż kuracje z alg chętnie stosowane są przez salony spa.

Zobacz też

Obowiązki podatkowe organizacji pozarządowych

W kwestiach podatkowych organizacje pozarządowe są traktowane jak inne podmioty prawne. W związku z tym podlegają tym samym obowiązkom. W praktyce oznacza to, że nie posiadają one podmiotowego zwolnienia z tytułu swojej formy organizacyjnej. Jednak ustawodawca wprowadził klika korzystnych dla nich zapisów, ponieważ ich celem nie jest zysk finansowy.

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: