Jak usunąć plamy ze szpinaku?

Prowadzenie domu    
ocena

Szpinak to pyszny składnik potraw, jednak w przypadku ubrań kiepsko sprawdza się jako dodatek. Ma wyrazisty kolor, zwykle podawany jest z tłuszczem lub, co gorsza, ze śmietaną lub serem, co dodatkowo utrudnia usuwanie powstających plam, dlatego musisz uzbroić się w odpowiednie metody, by wygrać ze szpinakiem na ulubionym ubraniu.

Jak usunąć plamy ze szpinaku?

pixabay.com

Po pierwsze i najważniejsze - działaj niezwłocznie!

Kiedy plama ze szpinaku zaschnie, usunięcie jej będzie niemal niemożliwe, dlatego musisz działać jak najprędzej. Pod prawą stronę plamy podłóż złożony w kilkoro ręcznik papierowy. Na niewidocznym fragmencie tkaniny wypróbuj izopropanol lub inny czysty alkohol - czy nie odbarwia materiału. Jeśli przejdzie próbę pomyślnie, nanieś czystą gąbką alkohol na plamę.

Następnie nalej na plamę odrobinę płynu do naczyń lub do prania, wmasuj palcami i wypłucz. Jeśli plama jest nadal widoczna, przyłóż do niej papkę zrobioną z łyżki sody oczyszczonej i kilku kropli wody, po czym wmasuj ją w materiał małą szczoteczką. Jeśli plama zniknęła, wypierz odzież zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli nadal widać na materiale ślady szpinaku, powtórz powyższe kroki aż do zniknięcia plamy.

A Ty jak pozbywasz się plam ze szpinaku z odzieży? Znasz jakieś inne sposoby?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =