Jak usunąć sierść z ubrań?

Prowadzenie domu    
ocena

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez kota lub psa w domu. Ulubieniec ma zazwyczaj prawa domownika. I choć ukochany zwierzak przynosi wiele radości, to niestety także i pracy. O higienę zwierząt trzeba dbać regularnie.

Jak usunąć sierść z ubrań?

sxc.hu

Po to ma się swojego zwierzaka, aby go przytulać, głaskać, itp. Sierść więc na pewno znajdzie się na ubraniach.

Z sierścią na codziennych ubraniach możemy zawalczyć w inny sposób. Można zainwestować w specjalną rolkę do usuwania włosów z ubrań. Taka rolka ma nawiniętą specjalną taśmę klejącą, która zbiera niepotrzebną sierść czy włosy. Takie rolki można kupić w sklepach oraz oczywiście zamówić w sklepie internetowym.

Sierść, która znajduje się na zasłonach, najlepiej usunąć zwykłym piórkiem do ścierania kurzu.

W usuwaniu dużej ilości sierści pomoże nam pralka. Do pralki, wraz z ubraniami, można także włożyć ścierkę do naczyń. Następnie pralkę należy włączyć na funkcje wirowanie. Ścierka zbierze zbędną sierść z ubrań. Wynika to z faktu, iż materiały te mają różną strukturę (faktura ścierki jest bardziej chropowata niż reszty ubrań).

Wiele pralek posiada już taką funkcję Pupil. Funkcja ta wykorzystuje cykl prania, który jest zmodyfikowany w taki sposób, że zarówno pranie, jak i płukanie, jest jeszcze bardziej intensywne i skuteczne.

Kota czy psa często przewozi się w samochodzie, więc ich sierść można znaleźć także i na tapicerce. Jak sobie z tym radzić? Wystarczy założyć gumową rękawicę, zwilżyć ją i po prostu zgarnąć sierść z tapicerki. Bardzo skuteczna w tym celu jest także irchowa ściereczka. Nie należy jednak używać tej, którą zazwyczaj myje się szyby, ponieważ w ten sposób sierść zostanie przeniesiona na okna, a nie o to przecież chodzi.

Okazuje się więc, iż posiadacze zwierząt nie są skazani na ich sierść. Dzięki różnym sposobom czy urządzeniom pozbędą się zbędnej sierści i podczas zabawy z psem czy kotem nie będą się przejmowali tym, że zniszczą swoje ubranie.

Jakim sposobem najczęściej usuwacie sierść z ubrań? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =