Jak usunąć ślady po naklejkach?

Prowadzenie domu    
ocena

Usuwanie resztek kleju po naklejkach ozdobnych lub tych z cenami wydaje się być uciążliwym zajęciem i na pewno takie jest, jeśli nie wyposażymy się w wiedzę na tematy najłatwiejszych metod pozbywania się tych brzydkich śladów.

Jak usunąć ślady po naklejkach?

pixabay.com

1. Zanim oderwiesz naklejkę.

Lepiej zapobiegać niż leczyć – dlatego powstrzymaj się od oderwania naklejki bez przygotowania. Możesz ułatwić sobie dokładne jej usunięcie na dwa sposoby. Po pierwsze, jeśli naklejka jest papierowa, możesz ją natłuścić. W tym celu posmaruj ją majonezem (nie spłynie nawet z pionowej powierzchni) lub przyłóż wacik nasączony olejem i obciąż go na przykład słoikiem z dżemem. Zostaw na kwadrans, po czym plastikowym nożykiem, linijką lub krawędzią starej karty kredytowej zeskrob pomału nalepkę z podłoża. Resztki kleju również da się zeskrobać w ten sposób, być może powtarzając natłuszczanie.

2. Obdartusy.

Jeśli nalepka jest już poobdzierana, najpierw spróbuj nasączenia resztek zwykłą letnią wodą. Przyłóż do naklejki kilkukrotnie złożony i porządnie zmoczony ręcznik papierowy – jeśli klej jest wyprodukowany na bazie substancji rozpuszczalnych w wodzie, da się łatwo usunąć za pomocą linijki czy innego podobnego przedmiotu. Jeśli namoczenie nie pomogło, spróbuj metody tłuszczowej. Dopiero jeżeli się nie udało, możesz spróbować wykorzystać aceton – jednak pamiętaj, że może on uszkodzić czyszczoną powierzchnię, dlategom najpierw wypróbuj tę substancję w mało widocznym miejscu. Aceton jest bezpieczny w przypadku szkła. Resztki kleju usuń za pomocą linijki lub starej karty kredytowej.

A w jaki sposób Ty pozbywasz się niechcianych naklejek?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =