Prowadzenie domu Jak usunąć ślady po naklejkach?

Jak usunąć ślady po naklejkach?

-

1. Zanim oderwiesz naklejkę.

Lepiej zapobiegać niż leczyć – dlatego powstrzymaj się od oderwania naklejki bez przygotowania. Możesz ułatwić sobie dokładne jej usunięcie na dwa sposoby. Po pierwsze, jeśli naklejka jest papierowa, możesz ją natłuścić. W tym celu posmaruj ją majonezem (nie spłynie nawet z pionowej powierzchni) lub przyłóż wacik nasączony olejem i obciąż go na przykład słoikiem z dżemem. Zostaw na kwadrans, po czym plastikowym nożykiem, linijką lub krawędzią starej karty kredytowej zeskrob pomału nalepkę z podłoża. Resztki kleju również da się zeskrobać w ten sposób, być może powtarzając natłuszczanie.

2. Obdartusy.

Jeśli nalepka jest już poobdzierana, najpierw spróbuj nasączenia resztek zwykłą letnią wodą. Przyłóż do naklejki kilkukrotnie złożony i porządnie zmoczony ręcznik papierowy – jeśli klej jest wyprodukowany na bazie substancji rozpuszczalnych w wodzie, da się łatwo usunąć za pomocą linijki czy innego podobnego przedmiotu. Jeśli namoczenie nie pomogło, spróbuj metody tłuszczowej. Dopiero jeżeli się nie udało, możesz spróbować wykorzystać aceton – jednak pamiętaj, że może on uszkodzić czyszczoną powierzchnię, dlategom najpierw wypróbuj tę substancję w mało widocznym miejscu. Aceton jest bezpieczny w przypadku szkła. Resztki kleju usuń za pomocą linijki lub starej karty kredytowej.

A w jaki sposób Ty pozbywasz się niechcianych naklejek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

GTA SA – jak podmienić auta?

Najprostszym sposobem na pobranie aut w...

Syndrom dziecka maltretowanego – definicja, objawy

Według Światowej Organizacji Zdrowia (Szwajcaria, rok 1985) definicja zespołu dziecka maltretowanego brzmi następująco: „Za maltretowanie dziecka uważa się każde zamierzone, lub niezamierzone działanie osoby dorosłej, społeczności lub Państwa; Działanie, które ujemnie wpływa na zdrowie, rozwój fizyczny i psychospołeczny dziecka”.

Zobacz też

Antybiotyki – działanie

Antybiotyki stanowią lek mający za zadanie zwalczanie bakterii wywołujących choroby w naszym organizmie. Dlaczego jednak tak ważne i podkreślane jest odpowiednie zażywanie tych leków? W jaki sposób powinniśmy je dawkować?

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: