Prowadzenie domu Jak usunąć ślady po taśmie klejącej?

Jak usunąć ślady po taśmie klejącej?

-

1. Na ścianie.

Teoretycznie rodzaj kleju zastosowany w różnego rodzaju taśmach klejących (taśmie izolacyjnej, maskującej czy celofanowej) powinien pozwolić na całkowite jej odlepienie. Niestety czasem się to nie udaje. Wtedy możesz spryskać zabrudzone miejsce ciepłym roztworem płynu do naczyń – w szklance ciepłej wody rozprowadź pół łyżeczki płynu. Pryskaj na plamę i staraj się ja zetrzeć czystą ściereczką.

2. Z mebli.

Dzieci naklejają na meble nalepki – a to w modzie są kucyki, a to auta, kiedy indziej znów wampiry. Tylko do odklejania tego wszystkiego z okleiny mniej jest chętnych. Generalnie najlepiej sprawdzą się w tym wypadku wszystkie tłuste środki: można spryskać niechcianą naklejkę olejem jadalnym, można zrobić okład z majonezu na kawałki papierowego ręcznika, można też spryskać WD-40. Kiedy naklejka zmieni barwę, weź plastikowy nożyk, szpachelkę lub starą kartę bankomatową i drobnymi ruchami zeskrob ją z powierzchni mebla. Podobnie możesz postąpić z przedmiotami z tworzyw sztucznych – olej czy smar nie uszkodzą ich powierzchni, a tłuszcz łatwo jest zmyć.

3. Z drewna.

Tym razem przyda ci się suszarka do włosów, jednak nie porzucaj sprawdzonych przyjaciół – plastikowego nożyka, szpachelki czy starej karty do bankomatu. Podgrzej naklejkę, taśmę czy resztki kleju i od razu delikatnie zeskrobuj je i podważaj swoim narzędziem, dbając o to, by nie naruszyć drewna. Jeśli nie uda ci się całkowicie usunąć kleju w ten sposób, ponownie podgrzej czyszczone miejsce i delikatnie spróbuj użyć małej szczoteczki. Pamiętaj, że klej będzie przyciągać kurz, a miejsce to będzie się brudzić. Dlatego rozważ przeszlifowanie plamy papierem ściernym i ewentualne zaimpregnowanie tego obszaru.

4. Ze szkła.

Tak naprawdę ze szkła możesz usuwać resztki taśmy dowolną metodą, podgrzewając, natłuszczając, namaczając w mydlinach… Szkło się nie niszczy – o ile go nie stłuczesz, jest odporne na chemikalia i każda z powyższych metod, wsparta umyciem szkła odpowiednim środkiem, powinna zadziałać.

A jak Ty usuwasz taśmę i naklejki z różnych powierzchni?

1 KOMENTARZ

  1. Nie trzeba się martwić śladami po taśmie, jeśli się wybierze odpowiednią. Ostatnio zamawiałam w Pakarcie – łatwo odchodziła i nie zostawiła śladów. Kwestia dobrego wyboru 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki program do obróbki zdjęć?

Oprócz stosunkowo drogich, zaawansowanych programów graficznych do obróbki zdjęć na rynku dostępna jest także cała masa darmowych aplikacji. Jedne spisują się lepiej, drugie gorzej, nie ma jednak wśród nich programu, który oferowałby taki ogrom możliwości jak flagowy produkt Adobe, czyli Photoshop.

Techniki dramowe na szkoleniach

Techniki dramowe zawierają w sobie całe bogactwo możliwości pracy z zagadnieniami rozwoju człowieka. Są odpowiednie dla obszaru komunikacji, asertywności, radzenia sobie z problemami i konfliktami, sprzedaży, wrażliwości, inteligencji emocjonalnej oraz wieloma zdolnościami i cechami nabywanymi w procesie wychowania i kształcenia, a także ogólnie pojętego rozwoju osobowości. Drama polega na uczeniu się poprzez wykorzystanie różnorodnych działań kreatywnych. Podstawą jest tu doświadczanie, drama nie jest tworzona dla widza, a dla „aktora”.

Zobacz też

Kiedy najlepiej kupić nowy model telefonu?

Właśnie wchodzi najnowszy model telefonu. Przed premierą zapisy. Ceny bardzo drogie, mimo tego chętnych nie brakuje. A tuż po premierze – po zawód, bo nowy telefon nie jest tym, czego oczekiwaliśmy. Po kilku miesiącach kolejny hit – nowość na rynku. I tak w kółko. To typowy scenariusz wprowadzania nowego sprzętu na rynek telekomunikacyjny. W którym momencie najlepiej kupić nowy telefon?

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: