Prowadzenie domu Jak usunąć tłuste plamy?

Jak usunąć tłuste plamy?

-

1. Metoda ludwikowa.

Bezpośrednio na plamę nalej nierozcieńczony płyn do naczyń, najlepiej biały lub bezbarwny. Jeśli twój płyn do naczyń ma intensywny kolor, wypróbuj go najpierw na niewidocznej części danej odzieży i upewnij się, że jej nie zafarbuje. Następnie wmasuj płyn w zatłuszczone miejsce. Jeśli plama jest wyjątkowo uporczywa, możesz użyć szczoteczki, uważaj jednak, by nie naruszyć włókien materiału. Następnie przepłucz odplamiane miejsce octem spirytusowym aby usunąć dokładnie detergent. Możesz przelewać materiał octem nad jakimś naczyniem i wykorzystać go kilka razy do dokładnego przepłukania. W końcu upierz odzież według zaleceń producenta. Jeśli plama nie puści, powtórz całą procedurę tyle razy, ile to będzie konieczne.

2. Metoda proszkowa.

Nada się do dywanów, tapicerki i innych obiektów trudnych do uprania. Można ją stosować do wełny, acetatu, jedwabiu czy akrylu. Plamę zasyp absorbentem. Możesz zastosować mąkę kukurydzianą lub ziemniaczaną, proszek do pieczenia, talk albo sól. Zostaw proszek na plamie, aż przesiąknie tłuszczem – wtedy pozbądź się go za pomocą szczotki i kartki lub szufelki. Jeśli plama nie zniknęła, zastosuj proszek do czyszczenia dywanów na sucho, oczywiście zgodnie z zaleceniami producenta.

3. Uwaga!

W przypadku wyjątkowo uporczywych plam na tapicerce lub dywanach zwróć się do fachowca, który dysponuje odpowiednim sprzętem i środkami czystości.

A czy Ty masz wypróbowaną metodę na usuwanie tłustych plam?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zespół kociego krzyku – przyczyny, objawy, leczenie

Zespół Cri du Chat, zwany także zespołem kociego krzyku jest spowodowany delecją, czyli utratą części materiału genetycznego w krótkim ramieniu 5 chromosomu. Nazwa tej choroby wzięła się od charakterystycznego płaczu noworodków i niemowląt przypominającego miauczenie kota. Płacz ten zanika w wieku lat 2 u około 1/3 przypadków, a jest spowodowany zaburzeniami układu nerwowego oraz nieprawidłową budową krtani i nagłośni. Krtań o romboidalnym kształcie jest niewielka i wąska, a nagłośnia mała i wiotka.

Jędrne pośladki – ćwiczenia

Sposobów na jędrne pośladki jest kilka. Najlepsze rezultaty osiągniemy poprzez regularne uprawianie odpowiednich ćwiczeń fizycznych, a wspomogą nas w działaniach masaż, dieta oraz właściwie dobrane kosmetyki.

Zobacz też

Jak bawić się bezpiecznie?

Chyba wszystkim rodzicom zależy, aby czas spędzany z maluchem był nie tylko czasem ciekawym, ale przede wszystkim bezpiecznym. Dużą wagę przykłada się do odpowiedniego dostosowania zabawek do wieku dziecka, tymczasem nie zdajemy sobie sprawy, że nawet nieświadomie czynimy zabawy niebezpiecznymi.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: