Prowadzenie domu Jak usunąć trudne plamy z ubranek niemowlęcych?

Jak usunąć trudne plamy z ubranek niemowlęcych?

-

1. Plamy białkowe.

Są to plamy z mleka modyfikowanego, mleka kobiecego, większość plam z jedzenia czy w końcu z tego, co uciekło z nieszczelnej pieluszki. Aby skutecznie z nimi walczyć, zacznij od usunięcia resztek substancji, która zabrudziła materiał. Następnie przepłucz plamę zimną wodą i zastosuj enzymatyczny odplamiacz do tkanin. Taki środek jest nie tylko przebadany dermatologicznie i całkowicie bezpieczny, ale też pozbawiony zbędnych dodatków (takich jak barwniki czy aromaty) i biodegradowalny. Odplamiacz zastosuj zgodnie z zaleceniami producenta. Następnie wypierz ubranko jak zwykle, ustawiając specjalny program dziecięcy lub podwójne płukanie.

2. Plamy tłuste.

Plamy tłuste powstają z oliwki do ciała, kremów czy wazeliny, ale też z jedzenia. Taką plamę zasyp najpierw grubą warstwą mąki kartoflanej lub talku – substancje te wchłoną tłuszcz i ułatwią wypranie ubranka. Po 15-20 minutach usuń proszek, wytrzep dokładnie ubranko, po czym na plamę nałóż pastę z dziecięcego proszku do prania i kilku kropel wody i zostaw na kolejne 10 minut. Dalej wypierz ubranka zgodnie z zaleceniami producenta.

3. Plamy z warzyw i owoców, zwłaszcza jagodowych.

Takie plamy stanowią nieco większe wyzwanie, jednak i je da się pokonać. Zmieszaj w szklance łyżkę octu z dwiema łyżkami wody i nanieś na plamę taką miksturę, na przykład za pomocą zakraplacza. Zostaw na 10 minut, po czym wypłucz zimną wodą i wypierz jak zwykle. Jeśli idzie o plamy z marchewki, wyglądające na nieusuwalne w sposób ludzki i nieludzki, nie musisz od razu chować ubranek w najgłębsze szuflady lub przerabiać je na ściereczki do kurzu. Wystarczy bowiem wyprać je jak zwykle, po czym wysuszyć w pełnym słońcu – jego promienie działają bowiem jak wybielacz.

A jak Ty walczysz z plamami na ubrankach swoich pociech?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak przygotować przyjęcie z okazji chrztu?

Chrzest, poza tym, że jest uroczystością religijną, wymaga dobrej organizacji wydarzeń dziejących się po przyjęciu dziecka do Kościoła. Lepiej zastanowić się wcześniej nad najdrobniejszą nawet kwestią organizacyjną, aby oszczędzić sobie zbędnych nerwów w trakcie.

Jak zaprojektować ogród japoński?

Jako projektant zieleni zauważyłam, że z roku na rok coraz popularniejsze staje się urządzanie ogrodów w stylu japońskim. Charakterystycznymi dla tego stylu elementami są oryginalnie przycięte drzewka (na wzór bonsai), pięknie kwitnące różaneczniki i azalie, a także klony palmowe o czerwonopurpurowym zabarwieniu liści. Nie oddają one jednak całkowitego charakteru prawdziwych japońskich ogrodów. Prawidłowo zaprojektowany i skomponowany, w niczym nie przypomina dzieła zachodnich ogrodników.

Zobacz też

Psychologia – dialog wewnętrzny – przykłady

Każdemu z nas zdarza się przyłapać na tym, że prowadzi wewnętrzny dialog. Zadajemy pytania, staramy się udzielić samym sobie sensownej odpowiedzi lub interpretacji jakiegoś zdarzenia. Bardzo często, gdy siedzimy w osamotnieniu, głos zabiera nasze wewnętrzne „ja”.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: