Prowadzenie domu Jak usunąć trudne plamy z ubranek niemowlęcych?

Jak usunąć trudne plamy z ubranek niemowlęcych?

-

1. Plamy białkowe.

Są to plamy z mleka modyfikowanego, mleka kobiecego, większość plam z jedzenia czy w końcu z tego, co uciekło z nieszczelnej pieluszki. Aby skutecznie z nimi walczyć, zacznij od usunięcia resztek substancji, która zabrudziła materiał. Następnie przepłucz plamę zimną wodą i zastosuj enzymatyczny odplamiacz do tkanin. Taki środek jest nie tylko przebadany dermatologicznie i całkowicie bezpieczny, ale też pozbawiony zbędnych dodatków (takich jak barwniki czy aromaty) i biodegradowalny. Odplamiacz zastosuj zgodnie z zaleceniami producenta. Następnie wypierz ubranko jak zwykle, ustawiając specjalny program dziecięcy lub podwójne płukanie.

2. Plamy tłuste.

Plamy tłuste powstają z oliwki do ciała, kremów czy wazeliny, ale też z jedzenia. Taką plamę zasyp najpierw grubą warstwą mąki kartoflanej lub talku – substancje te wchłoną tłuszcz i ułatwią wypranie ubranka. Po 15-20 minutach usuń proszek, wytrzep dokładnie ubranko, po czym na plamę nałóż pastę z dziecięcego proszku do prania i kilku kropel wody i zostaw na kolejne 10 minut. Dalej wypierz ubranka zgodnie z zaleceniami producenta.

3. Plamy z warzyw i owoców, zwłaszcza jagodowych.

Takie plamy stanowią nieco większe wyzwanie, jednak i je da się pokonać. Zmieszaj w szklance łyżkę octu z dwiema łyżkami wody i nanieś na plamę taką miksturę, na przykład za pomocą zakraplacza. Zostaw na 10 minut, po czym wypłucz zimną wodą i wypierz jak zwykle. Jeśli idzie o plamy z marchewki, wyglądające na nieusuwalne w sposób ludzki i nieludzki, nie musisz od razu chować ubranek w najgłębsze szuflady lub przerabiać je na ściereczki do kurzu. Wystarczy bowiem wyprać je jak zwykle, po czym wysuszyć w pełnym słońcu – jego promienie działają bowiem jak wybielacz.

A jak Ty walczysz z plamami na ubrankach swoich pociech?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wypisać się z listy dłużników?

Jak się wypisać z Krajowego Rejestru Dłużników? Czy istnieje możliwość całkowitego "zniknięcia" z tej listy? Co należy zrobić, jeśli zostaliśmy wpisani na listę niesłusznie?

Kiedy zmienić dziecku szkołę?

Gdy nasze dziecko zaczyna chodzić do szkoły, wówczas potrzebuje czasu na to, aby się w nowym miejscu odnaleźć. Czasami jednak zdarza się, iż dziecko wyjątkowo źle czuje się w szkole. W takiej sytuacji rodzice powinni znaleźć przyczynę złego samopoczucia i szybko interweniować.

Zobacz też

Jak obliczyć dochód potrzebny do uzyskania świadczenia rodzinnego?

Z posiadaniem dzieci wiąże się wiele szczęścia, niezapomnianych i radosnych chwil, których powinni doświadczać każda matka i ojciec. Niestety coraz więcej rodzin boryka się z problemami finansowymi, które wiążą się często z brakiem stabilnego miejsca pracy lub długotrwałym bezrobociem jednego, a czasami nawet obojgu rodziców. Wiele jest także rodzin, w których ze względu na śmierć jednego z członków rodziny poziom dochodów znacząco się obniżył. Dlatego też warto przybliżyć nieco bliżej problematykę dotyczącą świadczeń rodzinnych, z których korzystać mogą rodziny, których dochód w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza 504 zł.

Jak wybrać wózek widłowy wysokiego składowania? Sprawdź!

Planujesz zakup wózka widłowego wysokiego składowania? Zanim zaczniesz szukać, dowiedz się, jak wybrać sprzęt, który idealnie nada się do...

Ciąża a zapotrzebowanie na potas i magnez

Spodziewasz się dziecka i masz świadomość, że w tym okresie zwiększa się zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych. Suplementujesz kwas...

Może Cię zainteresuje: