Prowadzenie domu Jak wybrać foremki na muffinki?

Jak wybrać foremki na muffinki?

-

Tematem wielu dyskusji stał się problem foremek, w których wypieka się te słodkie babeczki. Użytkownicy forów czy blogów kulinarnych prześcigaja się w propozyvcjach własnych pomysłów na foremki.

Do najczęściej wymienianych i zdecydowanie najbardziej zachwalanych foremek należą te wykonane z silikonu, wielokrotnego użycia. Są one bardzo wygodne, dobrze się je myje i jeżeli ciasto jest dobrej jakości, nie ma konieczności wykładania ich papilotkami, czyli papierowymi foremkami. Ciasto do nich nie przywiera i z powodzeniem można używać ich bardzo długo. Ich jedynym minusem jest jednak fakt, że są zdecydowanie mniejsze od foremek teflonowych czy nawet metalowych.

Jednak również foremki teflonowe lub metalowe mają swoje niewątpliwe zalety. Są zdecydowanie większe od wszystkich innych i mogą służyć bardzo długo. Trzeba jedynie używać do nich papilotek lub smarować je margaryną, przed wylaniem do nich ciasta. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości, wystarczy wymycie ich tak, jak zwykłej patelni, gorącą wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Ich wadą jest jednak trudność w wyjmowaniu z nich muffinek, które łatwo mogą się pokruszyć.

Do wykładania foremek na muffinki doskonale nadają się tzw. papilotki, czyli wykonane z pergaminu foremki, które wkłada się najczęściej do metalowych lub teflonowych foremek, aby ciasto dobrze się wyjmowało. Jednak są one jednorazowego użytku, co jest ich niewątpliwą wadą.

Decyzję o tym, jaką foremkę na muffinki wybrać jest sprawą bardzo indywidualną i zależy to wyłącznie od gustu lub przyzwyczajenia. Jedno, co jest pewne, to fakt, że foremka do pieczenia muffinek na pewno nie wpływa na ich jakość ani na smak wypieków.

Często pieczenie babeczki i muffinki? Które są Waszymi ulubionymi?

Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak leczyć anoreksję?

Etymologia słowa anoreksja wywodzi się od dwóch słów: an - brak oraz orexis - apetyt. Ponad 1% populacji cierpi na jadłowstręt psychiczny, nie zdając sobie z tego sprawy, podobnie jak ich bliscy. Najczęściej problem ten dotyczy nastolatek, niezależnie od rasy, przy czym częściej typowy jest dla dziewcząt o białym kolorze skóry.

Czy można sprzedać samochód z niespłaconym kredytem?

Konieczność sprzedaży kredytowanego samochodu może wiązać się z nieoczekiwanymi sytuacjami życiowymi, które zwiększają zapotrzebowanie na gotówkę. Inny częsty motyw sprzedaży takiego pojazdu to problemy finansowe, spowodowane przez zbyt wysokie raty kredytu.

Zobacz też

Aurikuloterapia (akupunktura ucha) – na czym polega?

Aurikuloterapia wywodzi się ze starożytnych Chin. Działa na zasadzie akupunktury – opracowuje się tu za pomocą igieł miejsca znajdujące się na małżowinie usznej.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: