Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

Prowadzenie domu    
ocena

Łazienka to miejsce, które powinno być oazą ciszy i spokoju, miejscem relaksu po ciężkim dniu pracy i naszym domowym spa. Aby jednak mogła spełniać te warunki, musi być zadbana, czysta i przytulnie urządzona.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

sxc.hu

Wszechobecna wilgoć powoduje, iż wymaga ona naszego szczególnego traktowania. Codzienne sprzątanie, częste wietrzenie, porządkowanie – jeśli zastosujemy się do tych zasad, to łazienka będzie naprawdę przyjemnym miejscem. Niewielki wysiłek przyniesie ogromne korzyści w postaci naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Często doczyszczenie kabiny prysznicowej staje się nie lada wyzwaniem. Dowiedz się zatem, jak utrzymywać czystość w miejscu naszej codziennej higieny.

kabina prysznicowaFot. sxc.hu

- Należy uczulić domowników, aby tuż po kąpieli sprzątali swoje włosy, które często zatykają odpływ, a także opłukiwali kabinę i brodzik (także wannę).

- Sprzątać w łazience jest najlepiej wtedy, kiedy wszyscy domownicy wezmą już kąpiel. Powstaje wtedy para, która ułatwia czyszczenie newralgicznych miejsc.

- Jeśli o kabinę prysznicową dbamy regularnie i nie dopuścimy do brzydkich zacieków, będzie nam służyła długo, a i sama kąpiel będzie przyjemniejsza. Jak więc dbać o kabinę?

Wszystkie powierzchnie należy przetrzeć roztworem wody i octu, a potem osuszyć miękkim ręcznikiem lub ściereczką, która została już przeznaczona do czyszczenia łazienki.

Słuchawkę od prysznica należy zamoczyć w wodzie z octem (proporcje – 1:1). Po upływie około godziny należy ją spłukać wodą.

Ocet jest świetnym odkamieniaczem, dlatego jest stosowany w czyszczeniu kabiny i główki prysznica.

Z brudnymi fugami można sobie poradzić zwykłą szczoteczką do zębów i pastą do zębów lub sodą oczyszczoną z niewielką ilością wody. Jest to wprawdzie dość czasochłonne zajęcie, ale efekt jest świetny.

UWAGA!

Zasłonki są miejscem dla rozwoju pleśni. Dlatego też warto je zmieniać co jakiś czas albo przynajmniej moczyć przez około godzinę w silnym roztworze soli. Po tym czasie należy zasłonkę rozwiesić i wysuszyć. Pozostałe plamy z pleśni można usunąć pastą z dodatkiem sody oczyszczonej i wody.

Jakie macie sposoby na czyszczenie trudnych miejsc w łazience? Dajcie znać czego używacie!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =