Jak wyczyścić plamy z potu?

Prowadzenie domu    
ocena

Używanie antyperspirantów stało się normą. Jednak, w związku z tym, ubrania mogą niekiedy szpecić plamy potu, połączone ze śladami dezodorantu. Ważne jest poznać sposób na ich usunięcie bez niszczenia ubrania. Szczególnie kiedy nagle oblewa nas pot, w związku z upałem czy stresującą sytuacją.

Jak wyczyścić plamy z potu?

sxc.hu

Na początku warto rozróżnić materiały, które można oczyścić z plam z potu; należą do nich:
- delikatne materiały typu wełna czy jedwab;
- materiały, które można prać takie jak tkaniny syntetyczne, bawełna;
- skóra i zamsz.

Metody oczyszczania ubrań z plam z potu:
1. Nakrętkę płynu do prania nałóż na plamę i delikatnie pocieraj palcami plamę, potem zostaw do odmoczenia ubranie w płynie i wypierz. Jeśli nie masz płynu – użyj szamponu.
2. W przypadku kolorowej odzieży zastosuj mieszankę z:
- dwóch filiżanek wody
- 4 łyżeczek octu
Zamocz w tym roztworze ubranie na półtorej godziny, a potem wypierz.
3. Jeśli chcemy usunąć plamy potu z białych ubrań użyjmy wody utlenionej. Zamocz ubranie w mieszance (proporcja pół na pół – woda oraz woda utleniona) na 30 minut, a potem wypierz.
4.  Inny sposób pozwala na wykorzystanie płynu do prania oraz słońca. Wystarczy zamoczyć ubranie w zimnej wodzie, nałożyć płyn na plamy i wystawić na słońce do wysuszenia. Po 3 godzinach wypierz normalnie w pralce.
5. Sodę kuchenną zmieszaj z wodą od uzyskania konsystencji papki i nałóż na plamy z potu. Zostaw na 20 minut a potem wypierz.
6. Inny sposób to użycie, w tym samym celu, wody z dodatkiem mydła. Taką miksturą przecieramy plamy, następnie jeszcze raz, tylko wodą wzbogaconą amoniakiem. Na koniec wycieramy poplamione wilgotną ścierką i suszymy suszarką.
7. Bieliznę, wykonaną z tkanin syntetycznych, czyścimy roztworem wody utlenionej, zmieszanej z łyżeczką amoniaku a potem pierzemy w pralce.

Znacie inne sposoby na czyszczenie plam z potu? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
1.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =