Jak wyprasować koszulę?

Prowadzenie domu    
ocena

Większość ludzi nie lubi prasować koszul. Wydaje im się, że mimo włożonego wysiłku, i tak zgniecenia pozostają. W rzeczywistości wystarczy opanować sztukę prawidłowego prasowania a stanie się ono proste.

Jak wyprasować koszulę?

sxc.hu

Zasady prasowania koszul
1.Zacznij te czynność od kołnierzyka. Rozłóż go na desce i kilkakrotnie przeprasuj aż będzie całkowicie gładki. Przewróć koszule i wyprasuj kołnierzyk z drugiej strony.
2.Rozłóż prawy rękaw na desce, ważne aby była to strona tylna. Potem to samo zrób z prawym rękawem a potem wywróć koszulę na druga stronę i powtórz operacje.
3.Połóż koszule najbardziej płasko jak się da na desce i od prawej do lewej delikatnie ją wyprasuj, wygładzając wszystkie zagięcia.
4.Teraz koszulę kładziemy przodem i prasujemy ją starannie szczególnie uważając na miejsca między guzikami i dziurkami.
5.Po zabiegu zapinamy ją na wszystkie guziki. Wieszamy.

Oto kilka zasad dotyczących prasowania:
Włącz żelazko, nastaw go na odpowiednią temperaturę (w zależności od rodzaju tkaniny, którą prasujesz) poczekaj aż się nagrzeje. Jest gotowe gdy spryskasz je wodą a ono zaskwierczy.
Wysoka temperatura żelazka jest wskazana do prasowania bawełny i bielizny. Wełnę i ubrania zrobione z bawełny, wzbogaconej syntetycznymi włóknami prasuje się w średniej temperaturze a niska wskazana jest dla nylonu, poliestru i jedwabiu.
Zawsze korzystaj z deski do prasowani i pamiętaj aby rozciągnąć na nim ubranie tak aby łatwiej było je wyprasować bez zmarszczek i zagięć.
Nie wolno zbyt długo trzyma żelazka w jednym miejscu gdy ryzykujemy wypalenie dziury.
Jeśli korzystasz z żelazka na parę, zawsze pamiętaj aby pojemnik do wydzielania pary, napełniony był wodą.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =