Prowadzenie domu Jak wyprasować koszulę?

Jak wyprasować koszulę?

-

Zasady prasowania koszul
1.Zacznij te czynność od kołnierzyka. Rozłóż go na desce i kilkakrotnie przeprasuj aż będzie całkowicie gładki. Przewróć koszule i wyprasuj kołnierzyk z drugiej strony.
2.Rozłóż prawy rękaw na desce, ważne aby była to strona tylna. Potem to samo zrób z prawym rękawem a potem wywróć koszulę na druga stronę i powtórz operacje.
3.Połóż koszule najbardziej płasko jak się da na desce i od prawej do lewej delikatnie ją wyprasuj, wygładzając wszystkie zagięcia.
4.Teraz koszulę kładziemy przodem i prasujemy ją starannie szczególnie uważając na miejsca między guzikami i dziurkami.
5.Po zabiegu zapinamy ją na wszystkie guziki. Wieszamy.

Oto kilka zasad dotyczących prasowania:
Włącz żelazko, nastaw go na odpowiednią temperaturę (w zależności od rodzaju tkaniny, którą prasujesz) poczekaj aż się nagrzeje. Jest gotowe gdy spryskasz je wodą a ono zaskwierczy.
Wysoka temperatura żelazka jest wskazana do prasowania bawełny i bielizny. Wełnę i ubrania zrobione z bawełny, wzbogaconej syntetycznymi włóknami prasuje się w średniej temperaturze a niska wskazana jest dla nylonu, poliestru i jedwabiu.
Zawsze korzystaj z deski do prasowani i pamiętaj aby rozciągnąć na nim ubranie tak aby łatwiej było je wyprasować bez zmarszczek i zagięć.
Nie wolno zbyt długo trzyma żelazka w jednym miejscu gdy ryzykujemy wypalenie dziury.
Jeśli korzystasz z żelazka na parę, zawsze pamiętaj aby pojemnik do wydzielania pary, napełniony był wodą.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Przyczyny samobójstw wśród młodzieży

Zagadnienie młodzieńczych samobójstw nie jest zbyt często poruszanym tematem. Śmierć napawa niepokojem, odsuwamy od siebie wizję końca egzystencji i trudno jest rozmawiać o świadomym odbieraniu sobie życia zwłaszcza przed ludzi młodych. Przemilczanie nie naprawi jednak sytuacji. Statystyki nie pozostawiają złudzeń – z każdym rokiem rośnie liczb prób samobójczych młodych.

Kluski z makiem – przepis

Wigilijne stoły w Polsce stanowią prawdziwą podróż w przeszłość. Znajdują się na nich zwykle stare, niemal już zapomniane potrawy, które jednak wciąż żyją i nadal zachwycają swoim smakiem dzięki naszym babciom i dziadkom, którzy co roku staczają prawdziwy bój o tradycję – umieszczenie zapamiętanych z własnych rodzinnych domów potraw na świątecznym stole. Właśnie do takich należą kluski z makiem.

Zobacz też

Jakie są prawa i obowiązki świadka w procesie karnym?

Świadka w prawie karnym określa się jako osobowe źródło dowodowe. Dowody z zeznań świadków występują we wszystkich postępowaniach sądowych.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: