Prowadzenie domu Jak wywabić plamy z krwi?

Jak wywabić plamy z krwi?

-

Zasady usuwania plam
– materiały organiczne, jak len czy bawełna, nie odplamiaj substancjami o kwaśnym odczynie oraz wodą utlenioną
– ługi zniszczą materiały pochodzenia zwierzęcego jak prawdziwy jedwab czy ubrania z wełny
– wrzątek, w połączeniu z mydłem, może uszkodzić tkaninę syntetyczną

Metoda na oczyszczenie ubrania zabrudzonego krwią
Włóż zabrudzone ubranie do miski i wypełnij ją zimną wodą, dużą ilością kostek lodu oraz odrobiną soli. Po godzinie moczenia plamy ulegną wyblaknięciu. Teraz wystarczy wyprać ubranie w pralce.

Metoda na oczyszczenie dywanu poplamionego krwią
Kostki lodu kładziemy na plamę i czekamy aż się rozpuści a potem czyścimy dywan proszkiem do prania. Jeśli plamy są duże – potrzyj kostką lodu plamę. Inny sposób to, po namoczeniu plamy zimą wodą, pocieraj ją mocno bawełnianą ścierką, zamoczoną w amoniaku.

Ogólne zasady odplamiania:
1.najlepiej na świeżym powietrzu albo chociaż kiedy mamy otwarte okno – inaczej możemy zatruć się chemikaliami
2.nie czyścimy przy włączonej kuchence gazowej – możemy wywołać pożar gdyż wiele substancji odplamiających ma właściwości łatwopalne
3.nie lejemy na tkaninę wszystkich płynów czyszczących jakie mamy pod ręką. Jeśli jeden nie zadziała trzeba wyprać ubranie i dopiero próbować czyścić kolejnym środkiem chemicznym

Oczyszczać z plam można również w inny sposób:
mechanicznie – zeskrobywanie, kruszenie np. stearyna
w wysokiej temperaturze – plama zaprasowana żelazkiem i potem sprana

Czym najczęściej zmywacie plamy z krwi? Wypowiedzcie się w komentarzu.

Poprzedni artykułJak pielęgnować trawnik?
Następny artykułJak wywabić plamy z rdzy?
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak obliczyć podatek od zysków giełdowych?

Zarobiłeś sprzedając akcje na Giełdzie Papierów Wartościowych? Nie czekaj, aż Twoje biuro maklerskie prześle Ci PIT, z którego dowiesz się, ile podatku musisz zapłacić w tym roku. Obliczaj go sam na bieżąco.

Moda plażowa – dodatki na plażę

Choć w ostatnich miesiącach pogoda nas nie rozpieszcza, jak każdego roku, tak i w tym w końcu przecież nadejdzie ciepłe, gorące i upragnione lato. Wraz z nim rozpoczną się wakacyjne wyjazdy, urlopy i wyjścia na basen, a te nierozerwalnie łączą się z dylematem, przed którym stanie chyba każda kobieta- jaki strój kąpielowy wybrać i co założyć do niego, aby nad wodą, bez względu na to czy to zwykły basen, jezioro czy też morze, wyglądać modnie i atrakcyjnie.

Zobacz też

Pomysły na szkolenia – jak znaleźć?

Wbrew pozorom stworzenie dobrego szkolenia jest nie lada sztuką. Musi ono być atrakcyjne i zarazem przydatne dla potencjalnego uczestnika. Wymaga kreatywności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz nastawienia na osiągnięcie celu. Nie należy również zapominać o odrobinie szczęścia.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: