Prowadzenie domu Jak wywabić plamy z wina?

Jak wywabić plamy z wina?

-

Do usuwania plam z wina potrzebne będą:
– zima woda
– papierowy ręcznik
– proszek do prania
– woda utleniona

Metoda I
1. Osusz natychmiast plamę papierowym ręcznikiem.
2. Mieszamy w małej miseczce, łyżeczkę proszku do prania razem z filiżanka wody utlenionej.
3. Namocz gąbkę w miksturze, do połowy wyciśnij i delikatnie nałóż na plamę, pozwalając aby substancja wniknęła w materiał.
4. W tym samym czasie, pod ubraniem z plamą, podłóż suchy ręcznik, aby plama nie przeszła na wylot przez materiał
5. Teraz wypierz ręcznie w misce, w zimnej wodzie z dodatkiem w łagodnego płynu do płukania lub w pralce, jeśli metka na materiale na to pozwala.
6. W przypadku plamy z wina używaj tylko papierowego ręcznika, który jest biały, bez wzorków, gdyż kolorowe mogą farbować.
7. Unikaj pocierania i szarpania plamy gdyż powoduje to tyko jej głębsze wnikanie w materiał.

Metoda II
Inny sposób to posypanie plamy solą, aby wciągnęła wino, a potem zamoczenie w misce z zimną wodą. Po tym czasie można wyprać ubranie.

Metoda III
Jeśli wino poplamiło nam obrus trzeba zostawić go do odmoczenia, zanim wrzucimy obrus do pralki. W zależności od jego faktury moczymy go w:
– wodzie z kilkoma kropelkami amoniaku, jeśli jest kolorowy
– wodzie z kilkoma kropelkami spirytusu, jeśli jest biały.


Uwaga!

Zabrudzony winem kolorowy materiał możesz też namoczyć przed praniem w wodzie z dodatkiem amoniaku, biały natomiast w roztworze spirytusu.

Jakiej metody używacie najczęściej? A może macie inny sprawdzony sposób? Podzielcie się nim w komentarzu!

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Przyprawy do fasolki po bretońsku

Fasolka po bretońsku ma nazwę kompletnie niezwiązaną z krajem, z którego pochodzi, bowiem jej najbliższym kuzynem jest danie z... Wielkiej Brytanii – "baked beans". Tak czy owak na dobre zadomowiła się w polskiej kuchni, a dobrze przyrządzona i doprawiona stanowi wartościowy posiłek, wręcz kipiący białkiem, błonnikiem i witaminami.

Podatek za wynajem mieszkania w 2012 roku

Wiele osób w Polsce traktuje wynajem domu czy mieszkania jako sposób na uzyskanie dodatkowych dochodów, które mogą wspomóc domowy budżet. Jednak należy pamiętać, ze tego rodzaju działalność jest opodatkowana. Wynajmujący nieruchomości muszą do 20 stycznia zadeklarować, jaką formą opodatkowania wybrali.

Zobacz też

Paproć doniczkowa – sadzenie, pielęgnacja, pielęgnacja

Powszechna domowa paprotka, pomimo to, że nie kwitnie i tak ma w sobie dużo uroku. Jej bujne liście oczyszczają powietrze z toksyn i dostarczają do niego wiele powietrza oraz wilgoci. Oto kilka cennych rad, jak odpowiednio dbać o te kwiaty i jak sprawić, żeby mogły nam towarzyszyć przez wiele lat.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: