Prowadzenie domu Jak zrobić bańki mydlane domowym sposobem?

Jak zrobić bańki mydlane domowym sposobem?

-

Aby wykonać bańki mydlane potrzebna jest

– woda (najlepiej zdemineralizowana, dostępna na każdej stacji benzynowej w cenie ok. 8 zł za 5 l),

– mydło w płynie,

– płyn do mycia naczyń,

– żel pod prysznic albo szampon do włosów.

Do miski wypełnionej wodą wlej jeden z powyższych składników. Ich ilość będzie zależeć od rodzaju mydła, na który się zdecydujesz, a także od twardości wody. Poradniki podają konkretne proporcje, np. litr ciepłej wody i 30 ml płynu do naczyń. Tak naprawdę proporcje uzależnione są od ilości baniek, które chcemy wypuścić w powietrze. Dlatego też próbując, dobierz proporcję składników – na wyczucie.

Jeśli chcesz zagęścić płyn do naczyń, dodaj do mieszaniny odrobinę gliceryny (można ją nabyć w aptece), która sprawi, że bańki będą trwalsze, większe i bardziej będę mienić się kolorami. Podobny efekt uzyskamy, dodając nie za wiele cukru lub cukru pudru. Zawartość miski dokładnie wymieszaj. Całość odstaw na kilka godzin.

bańki mydlaneFot. photoxpress.com

W sklepach internetowych można nabyć za cenę ok. 15 zł obręcz do puszczania baniek mydlanych, podobne urządzenie – przeznaczone do puszczanie dużych baniek mydlanych – można wykonać samodzielnie:

1. Dwa patyczki długości ok. 50 cm każdy należy połączyć długim sznurkiem tworzącym okrąg.

2. W przypadku obręczy, wykonanej z metalowego druta najlepiej owlec go sznurkiem lub bandażem, co sprawi, że bańki ładnie się „domkną”.

3. Mając wszystko przygotowane, przelej płyn na płaską powierzchnię i zamocz sznurki przyrządu do wykonania baniek.

4. Unieś patyki do góry i napnij górną tasiemkę, odchylając kijki od siebie, energicznym ruchem „złap” powietrze do środka bańki. Jeśli bańka będzie wystarczająco duża, spróbuj ją zamknąć zbliżając do siebie kije.

Uwaga!

Żeby urozmaicić widowiskowość baniek mydlanych możemy wykonać bańki z dymem wewnątrz. Najlepiej wykorzystać do tego dym papierosowy. Jeśli chcemy zaimponować dzieciakom posłużmy się raczej e-papierosem, wdmuchując dym do wnętrza tworzonej bańki. Gęstszy dym uzyskamy paląc sziszę. Mocno dmuchając w bańkę, a nuż uda ci się uzyskać efekt bańki w bańce. Można także spróbować „ulepić” bańkowego bałwana.

Miłego robienia (się w) balona;)

Czy znacie inne sposoby na zrobienie baniek mydlanych? Dajcie znać w komentarzu.

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak utrzymać związek?

Kiedy zdarza się nam obserwować na ulicy parę ludzi w podeszłym wieku, którzy idą pod rękę, często rodzi się w nas pytanie, czy również i nam uda się stworzyć tak trwały związek. Fascynacja osobą partnera, mająca miejsce w pierwszym etapie relacji damsko-męskiej, ma najczęściej charakter erotyczny.

Jak przycinać iglaki?

Kształtowanie bryły, poszukiwanie eleganckiej i wyrafinowanej formy. Cięcie iglaków to tak naprawdę połączenie ogrodnictwa i sztuki. Jak przyciąć iglaki z naszego ogrodu?

Zobacz też

Umowa pośrednictwa w wynajmie nieruchomości – wzór

Umowa pośrednictwa, zwłaszcza zaś umowa pośrednictwa...

Wkrótce zostaniesz mamą? O tych gadżetach warto pomyśleć!

Jako przyszła mama na pewno nie możesz doczekać się spotkania z maleństwem. W trzecim trymestrze pojawia się syndrom wicia...

Urządź swoje wnętrze i… śpij spokojnie. Dobre łóżko to podstawa!

Wybierając łóżko zazwyczaj mamy na uwadze to, by pasowało do stylu wnętrza. Słusznie, ponieważ jest ono najważniejszym meblem w...

Może Cię zainteresuje: