Jak zrobić dekoracje z balonów?

Prowadzenie domu    
ocena

Balony są stałym elementem dekoracyjnym. Z pewnością nie zabraknie ich podczas kinder balu, ustroją także weselną salę. Pełnią dyżur na każdej imprezie.

Jak zrobić dekoracje z balonów?

photoxpress.com

Różnokolorowe balony są nadal najpopularniejsze formą dekoracji, ale – jak zresztą wszystko – można je urozmaicić.

Aby balony tworzyły piękną girlandę w kształcie serca, którą można ozdobić np. przestrzeń ponad stołem młodej pary należy wcześniej przygotować drucianą formę w pożądanym kształcie.

Następnie wybieramy kolorystykę serca. Dmuchamy balony, do średniej wielkości. Aby nie nadwyrężyć płuc można posłużyć się pompką. Dwa baloniki wiążemy ze sobą, a następnie na krzyż nakładamy na nie kolejną związaną ze sobą balonową parę.

Uzyskaną balonową figurę w miejscu związania nasuwamy na drucianą formę serca i tak, aż do jej zapełnienia.

dekoracje z balonówFot. sxc.hu

Według podobnej zasady można wykonać dwie złączone obrączki. Często do tego celu stosuje się mocniejsze, niejednokrotnie metalicznie połyskujące balony lateksowe. Posiadają one właściwości do samodzielnego „spacerowania” po podłodze.

Okazuje się, że balony mogą być także dekoracją świąteczną, a wykonana z nich choinka prezentuje się bardzo okazale. Do jej wykonania

Będzie potrzebne:

duże zielone balony,
kilka różnokolorowych,
jedną długą gumę
oraz metalowy statyw, niezbyt gruby (jego wysokość zależy od wielkości choinki, którą chcemy wykonać).

Zielone, napompowane  balony łączymy ze sobą na krzyż (tak samo jak w przypadku tworzenia balonowego serca). Do czterech zielonych balonów, w środek kompozycji dodajemy balon dodatkowy. Jest on wykonany z dwóch balonów. Do przeźroczystego balonu w gwiazdki przy pomocy patyczka wprowadzamy balon zielony i napełniamy całość powietrzem. Pięciobalonową kompozycję przyczepiamy do statywu, tak, aby balony w gwiazdki układały się w opasający choinkę dookoła łańcuch. Im dalej posuwamy się w górę, tym rozmiar balonów powinien się zmniejszać. Czubek zwieńczamy balonem w innym kolorze, np. czerwonym. Na koniec dekorujemy choinkę różnobarwnymi „bombkami”. Dwa małe różnokolorowe baloniki łączymy gumą, którą rozciągamy i balonowe ozdoby choinkowe wciskamy w szczeliny choinki. Świąteczna ozdoba jest gotowa!

Pięknie prezentują się również balony unoszące się nad powierzchnią, a to wszystko za sprawą wypełnienia ich helem. Taką dekorację można ustawić w wybranych częściach imprezowego pomieszczenia lub przy drzwiach wejściowych.

Jeśli latającym balonom dekoracyjnym chcemy dodać blasku, wystarczy je podświetlić. Potrzebujemy do tego:

10 mm diodę,

dwie litowe baterie 3V,

taśmę klejącą oraz rzecz jasna balon.

1. Najpierw należy złączyć ze sobą dwie baterie i umieścić je pomiędzy nóżkami diody.

2. Całość sklejamy taśmą i umieszczamy we wnętrzu balonu.

3. Następnie nadmuchaj go lub wypełnij helem.

4. Tak przygotowane balony możesz ułożyć w kształcie łuku, stworzyć z nich baldachim lub udekorować ścianę w pokoju.

Pięknie wygląda także rozświetlona ścieżka ułożona z balonów. Małą kompozycję ułóż niczym lampion na stołach lub pojedynczo przyczep do wirującego pod sufitem wiatraka.

Macie inne pomysły na dekoracje z balonów? Opiszcie nam je w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =