Prowadzenie domu Jak zrobić dekoracje z balonów?

Jak zrobić dekoracje z balonów?

-

Różnokolorowe balony są nadal najpopularniejsze formą dekoracji, ale – jak zresztą wszystko – można je urozmaicić.

Aby balony tworzyły piękną girlandę w kształcie serca, którą można ozdobić np. przestrzeń ponad stołem młodej pary należy wcześniej przygotować drucianą formę w pożądanym kształcie.

Następnie wybieramy kolorystykę serca. Dmuchamy balony, do średniej wielkości. Aby nie nadwyrężyć płuc można posłużyć się pompką. Dwa baloniki wiążemy ze sobą, a następnie na krzyż nakładamy na nie kolejną związaną ze sobą balonową parę.

Uzyskaną balonową figurę w miejscu związania nasuwamy na drucianą formę serca i tak, aż do jej zapełnienia.

dekoracje z balonówFot. sxc.hu

Według podobnej zasady można wykonać dwie złączone obrączki. Często do tego celu stosuje się mocniejsze, niejednokrotnie metalicznie połyskujące balony lateksowe. Posiadają one właściwości do samodzielnego „spacerowania” po podłodze.

Okazuje się, że balony mogą być także dekoracją świąteczną, a wykonana z nich choinka prezentuje się bardzo okazale. Do jej wykonania

duże zielone balony,
kilka różnokolorowych,
jedną długą gumę
oraz metalowy statyw, niezbyt gruby (jego wysokość zależy od wielkości choinki, którą chcemy wykonać).

Zielone, napompowane balony łączymy ze sobą na krzyż (tak samo jak w przypadku tworzenia balonowego serca). Do czterech zielonych balonów, w środek kompozycji dodajemy balon dodatkowy. Jest on wykonany z dwóch balonów. Do przeźroczystego balonu w gwiazdki przy pomocy patyczka wprowadzamy balon zielony i napełniamy całość powietrzem. Pięciobalonową kompozycję przyczepiamy do statywu, tak, aby balony w gwiazdki układały się w opasający choinkę dookoła łańcuch. Im dalej posuwamy się w górę, tym rozmiar balonów powinien się zmniejszać. Czubek zwieńczamy balonem w innym kolorze, np. czerwonym. Na koniec dekorujemy choinkę różnobarwnymi „bombkami”. Dwa małe różnokolorowe baloniki łączymy gumą, którą rozciągamy i balonowe ozdoby choinkowe wciskamy w szczeliny choinki. Świąteczna ozdoba jest gotowa!

Pięknie prezentują się również balony unoszące się nad powierzchnią, a to wszystko za sprawą wypełnienia ich helem. Taką dekorację można ustawić w wybranych częściach imprezowego pomieszczenia lub przy drzwiach wejściowych.

Jeśli latającym balonom dekoracyjnym chcemy dodać blasku, wystarczy je podświetlić. Potrzebujemy do tego:

10 mm diodę,

dwie litowe baterie 3V,

taśmę klejącą oraz rzecz jasna balon.

1. Najpierw należy złączyć ze sobą dwie baterie i umieścić je pomiędzy nóżkami diody.

2. Całość sklejamy taśmą i umieszczamy we wnętrzu balonu.

3. Następnie nadmuchaj go lub wypełnij helem.

4. Tak przygotowane balony możesz ułożyć w kształcie łuku, stworzyć z nich baldachim lub udekorować ścianę w pokoju.

Pięknie wygląda także rozświetlona ścieżka ułożona z balonów. Małą kompozycję ułóż niczym lampion na stołach lub pojedynczo przyczep do wirującego pod sufitem wiatraka.

Macie inne pomysły na dekoracje z balonów? Opiszcie nam je w komentarzu.

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak bezpiecznie imprezować?

Impreza nasuwa z zasady tylko pozytywne skojarzenia. Chroniczny chillout, ogólnie panujący błogostan, dużo śmiechu i dobrej zabawy. Bawiąc się nie myślimy o niebezpieczeństwie, a jeśli go nie uwzględniamy, nie znamy tym samym metod na uchronienie się przed nim.

Pulpeciki w sosie koperkowym – przepis

Pulpeciki w sosie koperkowym to smak dzieciństwa niejednego z nas. Robiła je babcia, przyrządzano je w przedszkolu, podawano w stołówkach pracowniczych, studenckich lub szkolnych, a także w tzw. barach mlecznych.

Zobacz też

Zabawy urodzinowe dla dzieci

Wiele lokali, takich jak restauracje, kawiarnie, teatry, galerie czy kluby dla dzieci oferuje możliwość organizacji urodzin dla dziecka. Zaletą jest wygoda – rodzic poza zaproszeniem gości, no i rzecz jasna opłaceniem tych przyjemności ma niewiele do zrobienia – często organizatorzy przejmują na siebie również zapewnienie poczęstunku dla małych gości, zatrudniają animatorów, którzy fachowo poprowadzą zabawę, a nawet przygotowują prezenty. Coś dla zapracowanych i przerażonych opcją konieczności zapewnienia dobrej zabawy zgrai dzieciaków.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: