Prowadzenie domu Jak zrobić ozdoby z bibuły?

Jak zrobić ozdoby z bibuły?

-

Najprostszym sposobem na wykonanie kwiatków z bibuły jest przygotowanie co najmniej dwóch kolorów bibuły. Kolorowe warstwy nakładamy na siebie, a następnie przycinamy do takiego samego rozmiaru. Na skutek ułożenia papieru utworzymy prostokąt, którego dłuższe boki przycinamy tak, aby prostą i równą zastąpić zygzakiem. Potem, wyciętą bibułę składamy w harmonijkę, wyraźnie zaginając ją w miejscach przecięć. Kiedy tak przygotowane bibułki złożymy postanie pasek o ostrych zakończeniach. Środkową część pasków zawiązujemy drucikiem, po czym paski rozkładamy na boki i delikatnie palcami formujemy płatki kwiatów.

Niezwykle efektownie prezentują się różyczki z bibuły.

1. Najpierw należy pociąć bibułę co 5 cm, następnie rozwinąć jeden pasek po czym dwukrotnie i delikatnie go zwinąć.

2. Na brzegu bibułki trzeba umiejętnie wykonać tzw. pliskę.

3. W kolejnym kroku pasek tniemy na kilka części w zależności od jego długości. Ważne, by każda z części miała długość ok. 30 cm.

4. Zwijamy różyczki. Strona, po której będzie znajdował się właściwy wzór jest dowolna.

5. Następnie u nasady różyczki przyczepimy cienki drucik, który następnie owiniemy dookoła paskiem zielonej bibuły.

6. Na wybranej wysokości łodyżki przymocujemy także, wcześniej przygotowany, wycięty z bibuły listek. Tak przygotowane różyczki możemy połączyć w bukiet i umieścić w wazonie lub doniczce.

róża z bibułyFot. sxc.hu

Aby wykonać astry, należy wyciąć kolorowy pasek bibuły, rozciągnąć go delikatnie „na palcu”, po czym przeciąć na pół. Dalej, na jednej z krawędzi wycinamy strzępki. Paseczek zwijamy strzępkami zwróconymi ku górze. Następnie przycinamy strzępki, równając je. Bierzemy bibułę innego koloru i ponownie wycinamy z niej obstrzępiony pasek. Tym razem strzępki „zaczesujemy” delikatnie nożem, wyginając je w stronę zewnętrzną. Wcześniej przygotowane wnętrze otaczamy dopiero co wykonanym paskiem, i u nasady zespajamy cienkim drucikiem. Drucik będący łodyżką okręcamy paskiem zielonej bibuły.

Wdzięcznie wyglądają także świąteczne ozdoby. Aby wykonać aniołka z bibuły, należy kulkę waty otoczyć biały prostokątem bibuły. Kolejny prostokąt zwijamy w tubę i umieszczamy w jego wnętrzu cieniutki paseczek. Tubę zginamy na pół i przyklejany u nasady główki. Rączki są już gotowe! Następnie wykonujemy sukienkę. Grubszy pasek traktujemy na brzegach delikatnym ruchem szydełka, tworząc falbankę. Zwijamy go w formę tym razem szerszej tuby i nacinamy od góry z jednej strony (będzie to miejsce na rączkę). Cały górny brzeg przeciągamy nitką, którą przyciągniemy do ułożonej wewnątrz sukienki główki z rączkami. Raczki wystające z rękawów składamy ku sobie i łączymy klejem. Od tyłu doklejamy wcześniej przygotowane skrzydełka, pokryte niewielką warstwą waty. Następnie z obstrzępionych fragmentów bibuły doklejamy włosy. Na czubku głowy przyklejamy sznurek. Aniołek może zawisnąć na bożonarodzeniowej choince.

Czy znacie inne metody na zrobienie ozdób z bibuły? Opiszcie je w komentarzu.

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Autoryzacja transakcji kodem SMS

Jedną z najpopularniejszych form autoryzacji naszych przelewów bankowych realizowanych przez Internet są hasła SMS-owe. Działają one w podobny sposób jak inne formy autoryzacyjne, takie jak tokeny czy listy haseł jednorazowych.

Pasek wyszukiwania w Internet Explorer – jak wyłączyć?

Korzystając na co dzień z przeglądarki Internet Explorer, często instalujemy dodatkowe narzędzia. Jeżeli na przykład korzystamy z dodatku Google Toolbar, może okazać się, że wbudowany pasek wyszukiwarki nie jest nam potrzebny.

Zobacz też

GTA 4 – jak odpalić zniszczony samochód?

GTA 4 posiada wielki świat, po którym najlepiej poruszać się w samochodzie. Co jednak zrobić, gdy nasza bryka rozsypała się do tego stopnia, że nie chce odpalić, a w pobliżu nie ma żadnego, przykuwającego nasz wzrok samochodu? Jest na to prosty sposób! Z tego poradnika dowiecie się, jak odpalić mocno zniszczony samochód.

Łóżka piętrowe idealnym wyborem do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy dlaczego

Własny pokój to raj dla każdego dziecka - prawdziwa kraina zabaw, do której może ono uciekać w beztroskich latach...

Czółenka, a może balerinki? Jakie buty Maciejka zdobędą sympatię klientów?

Co sprawia, że buty Maciejka cieszą się tak wielką popularnością? Przemawia za tym wiele czynników, jednak do najważniejszych można...

Może Cię zainteresuje: