Jak zrobić ozdoby z dyni?

Prowadzenie domu    
ocena

Dynia jest nie tylko smaczna. Ciasto dyniowe jest smakołykiem nie tylko królującym podczas Halloween. Jej największa siła tkwi w możliwości wykonania z niej najróżniejszych ozdób.

Jak zrobić ozdoby z dyni?

sxc.hu

Z dyni można zrobić ozdobę, która idealnie wkomponuje się na stylistykę balu wampirów. Wystarczy wydrążyć jej miąższ oraz wyciąć otworki. Wcześniej na wierzchniej warstwie dyni można narysować kolejno oczy, nos i usta, a następnie przy pomocy ostrego nożyka wyciąć obrysowane części. Do środka wkładamy świeczkę lub umieszczany w nim lampion. Świecąca dekoracja jest gotowa! Dynia może przybierać najrozmaitszy grymas. Wszystko zależy od inwencji twórczej autora.

Wykonując ozdoby halloweenowe możesz wykazać się większym polotem. Do tego celu oprócz wspomnianego nożyka, wykorzystaj artystyczne dłuto. Jeśli nie masz go w posiadaniu, nic nie szkodzi. Swobodnie możesz je zastąpić wycinaczką do skórek.

ozdoby z dyniFot. sxc.hu

Zaopatrz się w gotowe szablony, obrazujące mroczne stwory, twarze dzikich (zapewne należących do wiedź) kotów, trupie czaszki, czy sowy ze stumilowego lasu. Szablony możesz pobrać z internetu i dostosować ich rozmiar do wielkości dyni.

1. Następnie przyklej do dyni wybrany szablon. Linie wzoru podziuraw przy pomocy szydełka.

2. Utworzysz tym samym linie cięcia. Następnie, wykorzystując dłuto lub wycinaczkę do paznokci wytnij wzór oraz zewnętrzne tło.

3. Wyznacz flamastrem ramkę dookoła wzoru. Delikatnie wydrąż przestrzeń poza nim, tworząc tło z miąższu.

4. W kolejnym kroku odkrytą, zewnętrzną warstwę miąższu posmaruj wazeliną, co spowoduje, że podczas malowania właściwego wzoru farba „ominie” tło. Ponadto wazelina zakonserwuje ozdobę. Pomaluj tuszem do linorytu wyeksponowaną część właściwego wzoru. Możesz użyć do tego małego wałka malarskiego lub pędzla.

5. Zadbaj o to, aby czarna postać wystawała względem reszty. Dekoracja pokoju czeka na swoje miejsce podczas imprezy.

Dynie możesz także ozdobić kolorowymi kropkami. Przy pomocy wycinaczki do gniazd nasiennych wytnij w dyni otworki. Wierzchnią warstwę wyciągniętej części pomaluj farbkami. Aby zachować kolorystykę Halloween, możesz całą dynię pomalować czarnym sprayem, zostawiając kropki w naturalnym, pomarańczowym kolorze lub odwrotnie.

Dynia może stać się pięknym, jesiennym wazonem. Odkryj jej wierzchnią pokrywę i wydrąż środek. We wnętrzu umieść kompozycję z gałęzi spowitych sztuczną pajęczyną i gumowymi pająkami. Możesz także do jej wnętrza włożyć pojemnik z lotem. Dynia będzie wtedy okazałym naczyniem, w którym będziesz chłodzić alkohol.

Dynie zesztukuj ze sobą tworząc różne stwory i straszydła. Wykorzystując inne elementy dekoracyjne, typowe dla Halloween odpowiednio ubierz i umaluj potworki. Aby dodać im wyrazu podświetl dynię od środka płomieniem świecy.

ozdoby z dyniFot. sxc.hu

Małe dynie idealnie nadają się na świecznik. Zrób u góry otwór, wydrąż miąższ i zamieść w tym miejscu świeczkę. Dookoła dyni doklej z drucików pokrytych czarnym futerkiem „nóżki” i wygnij je na kształt pajęczych odnóg. Świecące pajączki ustaw na imprezowym stole lub parapecie.

Czy macie swoje sposoby na robienie ozdób z dyni? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =