Prowadzenie domu Jak zrobić ozdoby z dyni?

Jak zrobić ozdoby z dyni?

-

Z dyni można zrobić ozdobę, która idealnie wkomponuje się na stylistykę balu wampirów. Wystarczy wydrążyć jej miąższ oraz wyciąć otworki. Wcześniej na wierzchniej warstwie dyni można narysować kolejno oczy, nos i usta, a następnie przy pomocy ostrego nożyka wyciąć obrysowane części. Do środka wkładamy świeczkę lub umieszczany w nim lampion. Świecąca dekoracja jest gotowa! Dynia może przybierać najrozmaitszy grymas. Wszystko zależy od inwencji twórczej autora.

Wykonując ozdoby halloweenowe możesz wykazać się większym polotem. Do tego celu oprócz wspomnianego nożyka, wykorzystaj artystyczne dłuto. Jeśli nie masz go w posiadaniu, nic nie szkodzi. Swobodnie możesz je zastąpić wycinaczką do skórek.

ozdoby z dyniFot. sxc.hu

Zaopatrz się w gotowe szablony, obrazujące mroczne stwory, twarze dzikich (zapewne należących do wiedź) kotów, trupie czaszki, czy sowy ze stumilowego lasu. Szablony możesz pobrać z internetu i dostosować ich rozmiar do wielkości dyni.

1. Następnie przyklej do dyni wybrany szablon. Linie wzoru podziuraw przy pomocy szydełka.

2. Utworzysz tym samym linie cięcia. Następnie, wykorzystując dłuto lub wycinaczkę do paznokci wytnij wzór oraz zewnętrzne tło.

3. Wyznacz flamastrem ramkę dookoła wzoru. Delikatnie wydrąż przestrzeń poza nim, tworząc tło z miąższu.

4. W kolejnym kroku odkrytą, zewnętrzną warstwę miąższu posmaruj wazeliną, co spowoduje, że podczas malowania właściwego wzoru farba „ominie” tło. Ponadto wazelina zakonserwuje ozdobę. Pomaluj tuszem do linorytu wyeksponowaną część właściwego wzoru. Możesz użyć do tego małego wałka malarskiego lub pędzla.

5. Zadbaj o to, aby czarna postać wystawała względem reszty. Dekoracja pokoju czeka na swoje miejsce podczas imprezy.

Dynie możesz także ozdobić kolorowymi kropkami. Przy pomocy wycinaczki do gniazd nasiennych wytnij w dyni otworki. Wierzchnią warstwę wyciągniętej części pomaluj farbkami. Aby zachować kolorystykę Halloween, możesz całą dynię pomalować czarnym sprayem, zostawiając kropki w naturalnym, pomarańczowym kolorze lub odwrotnie.

Dynia może stać się pięknym, jesiennym wazonem. Odkryj jej wierzchnią pokrywę i wydrąż środek. We wnętrzu umieść kompozycję z gałęzi spowitych sztuczną pajęczyną i gumowymi pająkami. Możesz także do jej wnętrza włożyć pojemnik z lotem. Dynia będzie wtedy okazałym naczyniem, w którym będziesz chłodzić alkohol.

Dynie zesztukuj ze sobą tworząc różne stwory i straszydła. Wykorzystując inne elementy dekoracyjne, typowe dla Halloween odpowiednio ubierz i umaluj potworki. Aby dodać im wyrazu podświetl dynię od środka płomieniem świecy.

ozdoby z dyniFot. sxc.hu

Małe dynie idealnie nadają się na świecznik. Zrób u góry otwór, wydrąż miąższ i zamieść w tym miejscu świeczkę. Dookoła dyni doklej z drucików pokrytych czarnym futerkiem „nóżki” i wygnij je na kształt pajęczych odnóg. Świecące pajączki ustaw na imprezowym stole lub parapecie.

Czy macie swoje sposoby na robienie ozdób z dyni? Dajcie znać w komentarzu.

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie kwiaty wieloletnie do ogrodu?

Rabata kwiatowa w ogrodzie ma zadanie takie, jak brosza przy sukni balowej. Zdobi, nadaje charakteru, urozmaica. Jednak jeżeli jeszcze nie stworzyliśmy nawet zarysu całości, a już myślimy o roślinach kwitnących, od razu możemy założyć, że jesteśmy na straconej pozycji.

Jak ułożyć plan treningowy na siłowni?

Chcąc zacząć trening na siłowni, musimy, jak przy każdym innym treningu, wyznaczyć cel do jakiego będziemy dążyć. Zakładając, iż stan zdrowia pozwala na wykonywanie treningu siłowego, możemy śmiało zacząć układanie planu treningowego. Zanim jednak to nastąpi, musimy omówić parę zasad z owym treningiem związanych.

Zobacz też

Kto może się ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych w Szwecji?

Decydując się na podjęcie pracy czy to w kraju, czy za granicą jesteśmy równocześnie narażeni na ryzyko jej utraty. Istotne w tym kontekście staje się zatem zagadnienie świadczeń dla osób pozostających bez pracy. Czym charakteryzuje się system świadczeń na wypadek utraty pracy w Szwecji? Kto w Szwecji może liczyć na zasiłek dla bezrobotnych?

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: