Jak zwalczyć mrówki z balkonie?

Prowadzenie domu    
ocena

Mrówki pojawiają się na wiosnę, ponieważ po okresie zimowym szukają wyjścia, często wędrując przy tym po rurach naszych mieszkań i balkonów. Jeżeli mieszkamy na parterze, wówczas mamy większą pewność, że to właśnie u nas się pojawią, doprowadzając nas przy tym do obłędu.

Jak zwalczyć mrówki z balkonie?

sxc.hu

Niestety zabicie pojedynczego osobnika nic nie da. Królowa stada zorientuje się, że jej orszaki się zmniejszają i zacznie składać dużo więcej jaj, co z kolei oznacza dużo więcej małych, czarnych, poruszających się plamek.

Jednym z najbardziej sprawdzonych i najskuteczniejszych metod na zwalczenie mrówek jest proszek, którego normalnie używa się podczas lutowania. Nazywa się boraks. Mieszamy go z ugotowanym żółtkiem i rozkładamy w spodeczku na balkonie. Mrówki zanoszą owo pożywienie do swoich gniazd i po jakimś czasie przestają się pojawiać w naszym balkonie. Boraks sprawia, że owady się wysuszają jak również niszczy larwy. Zatem gniazdo zostanie zniszczone od środka. Uważajmy jednak, aby do naszej mieszanki nie miały dostępu dzieci oraz zwierzaki domowe.

mrówki na balkonie

Fot. Barbara Machalska

Kolejnym sposobem jest użycie chińskiej kredy. Rysujemy nią linie wzdłuż miejsc, przez które przechodzą mrówki. Drobinki kredy zanoszone są do gniazda, które trute jest od wewnątrz. W sprzedaży dostępne są specjalne środki, poniżej znajduje się ich dokładny spis.

1. Proszek Expel - możemy go stosować w domu, jak i na zewnątrz. Rozsypujemy cienką warstwę na ścieżce wędrówki mrówek.

2. Mrówko-Bait - jest to preparat owadobójczy w formie granulowanej trutki pokarmowej. Przeznaczony jest do zwalczania mrówek wewnątrz pomieszczeń, wchodzących do budynku z zewnątrz lub mieszkających w ich pobliżu. Idealnie sprawdza się podczas walki z mrówkami na balkonie.

3. Faracid - środek w sprayu. Środek ten ma postać mikrokapsułek, które działają z opóźnieniem. Jednak efekt widoczny jest już po 12 godz. Najlepiej umieścić je np. w doniczkach roślin balkonowych.

4. Mrówkofon - preparat ten produkowany  jest w formie granulowanej trutki pokarmowej. Składniki w nim się znajdujące czynią preparat wyjątkowo atrakcyjnym dla owadów, zapewniają również jego skuteczność już po pierwszym zastosowaniu.

5. Raid w sprayu - służy do zwalczania mrówek i innych insektów - przyjemnie pachnie i jest skuteczny. Spryskujemy nim miejsca, z których wychodzą mrówki.

6. Płytka Globol - jedna płytka wystarczy na jedno pomieszczenie, jednak możemy je również umieszczać w donicach z kwiatami na balkonie. Płytka działa przez około trzy miesiące (koszt płytki to ok 12 zł).

Z jakimi innymi insektami mieliście do czynienia? Jak sobie z nimi radziliście?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =