Mrówki w domu - jak się ich pozbyć?

Prowadzenie domu    
ocena

Mimo nazwy „mrówki faraona” nie mają one wiele wspólnego z Egiptem, gdyż pochodzą z Indii. Najpierw, wraz z towarami na statkach trafiły do Afryki a potem do Europy. Pierwszą wzmiankę o mrówkach faraona znajdujemy w książce wydanej w 1892 roku. Wtedy domy były budowane z drewna, a więc stanowiły ciepłe schronienie dla szkodników, które przestają być aktywne w temperaturze 14 C (jest wtedy dla nich zbyt zimno).

Mrówki w domu - jak się ich pozbyć?

sxc.hu

Obecnie mrówki są prawdziwa plagą mieszkańców bloków, szczególnie kiedy włączone jest centralne ogrzewanie. Przenoszą się one z piętra na piętro, wykorzystując niestaranne wykończenia budynków. Są w stanie zagnieździć się wszędzie – w ścianach, listwach, szparach, a walka z nimi jest trudna i może ciągnąć się miesiącami.

Jak się ich pozbyć?
1. Najważniejsze jest, aby utrzymywać mieszkanie czystości, głównie kuchnię. Nie można w niej pozostawiać nawet najmniejszych resztek jedzenia na stołach lub blatach szafek.
2. Żywność powinniśmy przechowywać w lodówce.
3. Posmarowanie newralgicznych miejsc wazeliną uniemożliwi przemieszczanie się mrówek.
4. Bardzo starannie należy zalepić gipsem szpary przy futrynach okien i drzwi balkonowych oraz w miejscu styku stropu z podłogą. Dopiero gdy uszczelnimy mieszkanie możemy wyłożyć je preparatami jak:
- płytka „Globo”
- „ABC”
- „Alfasep SC”
5. Wszelkiego rodzaju trutki wykładajmy w ścieżkach, którymi poruszają się mrówki, uważając jednocześnie, aby nie dostały się one w ręce dzieci lub żeby nie zjadły ich nasze zwierzęta domowe.
6. Z domowych sposobów na mrówki poleca się posmarowanie sokiem z cytryny miejsc gdzie chodzą one najczęściej. Ponadto skórki z cytryny możemy włożyć w szpary, gdzie przebywają szkodniki.
7. Innym sposobem, do samodzielnego zastosowania jest wymieszanie gotowanego żółtka z boraksem. Tak przygotowaną trutkę należy wykładać przez 3 dni.

Mieliście kiedyś mrówki w domu? Jak sobie z nimi poradziliście?

OCENA
3.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =