Prowadzenie domu Mrówki w domu - jak się ich pozbyć?

Mrówki w domu – jak się ich pozbyć?

-

Obecnie mrówki są prawdziwa plagą mieszkańców bloków, szczególnie kiedy włączone jest centralne ogrzewanie. Przenoszą się one z piętra na piętro, wykorzystując niestaranne wykończenia budynków. Są w stanie zagnieździć się wszędzie – w ścianach, listwach, szparach, a walka z nimi jest trudna i może ciągnąć się miesiącami.

Jak się ich pozbyć?
1. Najważniejsze jest, aby utrzymywać mieszkanie czystości, głównie kuchnię. Nie można w niej pozostawiać nawet najmniejszych resztek jedzenia na stołach lub blatach szafek.
2. Żywność powinniśmy przechowywać w lodówce.
3. Posmarowanie newralgicznych miejsc wazeliną uniemożliwi przemieszczanie się mrówek.
4. Bardzo starannie należy zalepić gipsem szpary przy futrynach okien i drzwi balkonowych oraz w miejscu styku stropu z podłogą. Dopiero gdy uszczelnimy mieszkanie możemy wyłożyć je preparatami jak:
– płytka „Globo”
– „ABC”
– „Alfasep SC”
5. Wszelkiego rodzaju trutki wykładajmy w ścieżkach, którymi poruszają się mrówki, uważając jednocześnie, aby nie dostały się one w ręce dzieci lub żeby nie zjadły ich nasze zwierzęta domowe.
6. Z domowych sposobów na mrówki poleca się posmarowanie sokiem z cytryny miejsc gdzie chodzą one najczęściej. Ponadto skórki z cytryny możemy włożyć w szpary, gdzie przebywają szkodniki.
7. Innym sposobem, do samodzielnego zastosowania jest wymieszanie gotowanego żółtka z boraksem. Tak przygotowaną trutkę należy wykładać przez 3 dni.

Mieliście kiedyś mrówki w domu? Jak sobie z nimi poradziliście?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rosół wegetariański – przepis

Przepis dla zwolenników kuchni wegetariańskiej z tradycjami.

Jak leczyć grypę żołądkową w ciąży?

Ciąża to czas, w którym chronimy swoje ciało, robiąc wszystko by uniknąć groźnych dla płodu chorób. W przypadku wielu schorzeń leczenie jest problematyczne, ponieważ ilość leków, które możemy w tym szczególnym czasie przyjmować jest ograniczona.

Zobacz też

Jak napisać skargę do Rzecznika Praw Konsumenta?

Rzecznik Praw Konsumenta ma za zadanie prowadzić sprawy w imieniu konsumentów oraz udzielać pomocy prawnej, interweniując w spory o charakterze konsumenckim. Skargę można wnieść na piśmie, stawiając się osobiście w urzędzie lub za pomocą poczty elektronicznej. Jeżeli jest to dla nas naprawdę ważne i dotyczy naszych interesów – polecam złożenie osobistej wizyty.

Grill jako świetna forma wspólnego spędzania czasu

Kiedy temperatury powietrza zaczynają się znacznie zwiększać po zimowym okresie, Polacy uwielbiają grillować. Posiłki grillowe co prawda nie należą...

Maseczki ochronne – obowiązkowy atrybut pracownika!

Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest niezwykle ważne. Nie dość, że pozwala na wydajne i sprawne wykonywanie obowiązków, to podnosi...

Może Cię zainteresuje: