Odstraszanie gołębi z balkonu

Prowadzenie domu    
ocena

Są uciążliwe dla wielu osób poruszających się po otwartej przestrzeni miejskiej. Szczególnie narzekają na nie zarówno właściciele sklepów lub kawiarni (muszą czyścić szyby i parasole z zabrudzeń), jak i służby porządkowe, zobowiązane do sprzątania chodników oraz pomników.

Odstraszanie gołębi z balkonu

sxc.hu

Nie wolno ignorować gniazda, które gołębie uwiły na twoim balkonie. Mimo że pisklęta nie wydają się szkodliwe, to dorosłe osobniki brudzą balkon i roznoszą zarazki, szkodliwe dla zdrowia (szczególnie dzieci i osób starszych) oraz pchły, które mogą złapać domowe zwierzaki.

Kilka sposobów na odstraszenie gołębi:
- Umieść na balkonie plastikowe zabawki, których gołębie się boją. Musisz tylko pamiętać, aby poruszały się na wietrze, a do tego wystarczy zaczepienie ich, u sufitu, na sznurku lub gumowej lince.
- Inny sposób to przyczepienie do sufitu lub dachu płyt CD, wystarczą dwie po obu stronach balkonu, odstraszają gołębie poruszaniem się na wietrze oraz blaskiem (podobny skutek daje mała kula dyskotekowa).
- Można zaczepić plastikową siatkę (dostępna jest we wszystkich sklepach ogrodniczych), która uniemożliwi im siadanie.
- Kup klej i nalej go na przestrzeń, na której ptaki najczęściej siadają – zapach skutecznie je do tego zniechęci.
- Kup metalową siatkę z jakich robi się ogrodzenie. Jeśli rozłożysz ją podłodze balkonu to z pewnością odstraszy to gołębie.
- Można również kupić urządzenie, które wydaje dźwięk odstraszający gołębie. Może trochę kosztować ale jeśli inne sposoby zawiodą, warto ponieść koszty.
- Możesz również zaczepić na balkonie balon z namalowanymi oczami, dla gołębia stanowić to będzie zagrożenie.
- Można też wymyć balkon środkiem o silnym i drażniącym zapachu (Domestos), co nie tylko powinno odstraszyć gołębie, ale także idealnie zdezynfekować powierzchnię.

Mieliście kiedyś problemy z gołębiami? Jak sobie z nimi poradziliście?

OCENA
2.73
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Jedynie siatki są skuteczną metodą na balkonie. Pozdrawiam: naptaki.wordpress.com

~ / 2012-07-18 17:44:02
oceń komentarz: (0) (0)