Prowadzenie domu Odstraszanie gołębi z balkonu

Odstraszanie gołębi z balkonu

-

Nie wolno ignorować gniazda, które gołębie uwiły na twoim balkonie. Mimo że pisklęta nie wydają się szkodliwe, to dorosłe osobniki brudzą balkon i roznoszą zarazki, szkodliwe dla zdrowia (szczególnie dzieci i osób starszych) oraz pchły, które mogą złapać domowe zwierzaki.

Kilka sposobów na odstraszenie gołębi:
– Umieść na balkonie plastikowe zabawki, których gołębie się boją. Musisz tylko pamiętać, aby poruszały się na wietrze, a do tego wystarczy zaczepienie ich, u sufitu, na sznurku lub gumowej lince.
– Inny sposób to przyczepienie do sufitu lub dachu płyt CD, wystarczą dwie po obu stronach balkonu, odstraszają gołębie poruszaniem się na wietrze oraz blaskiem (podobny skutek daje mała kula dyskotekowa).
– Można zaczepić plastikową siatkę (dostępna jest we wszystkich sklepach ogrodniczych), która uniemożliwi im siadanie.
– Kup klej i nalej go na przestrzeń, na której ptaki najczęściej siadają – zapach skutecznie je do tego zniechęci.
– Kup metalową siatkę z jakich robi się ogrodzenie. Jeśli rozłożysz ją podłodze balkonu to z pewnością odstraszy to gołębie.
– Można również kupić urządzenie, które wydaje dźwięk odstraszający gołębie. Może trochę kosztować ale jeśli inne sposoby zawiodą, warto ponieść koszty.
– Możesz również zaczepić na balkonie balon z namalowanymi oczami, dla gołębia stanowić to będzie zagrożenie.
– Można też wymyć balkon środkiem o silnym i drażniącym zapachu (Domestos), co nie tylko powinno odstraszyć gołębie, ale także idealnie zdezynfekować powierzchnię.

Mieliście kiedyś problemy z gołębiami? Jak sobie z nimi poradziliście?

Poprzedni artykułMigrena – informacje
Następny artykułMiłosne smsy – wyznania
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Risotto wegetariańskie – przepis

Risotto wegetariańskie to bardzo dobra alternatywna dla niejedzących mięsa. Pożywne i smaczne - doskonale nadaje się na obiad.

Jak podjąć oszczędności po zmarłych?

Śmierć bliskiej osoby wiąże się nie tylko z niewyobrażalną stratą dla najbliższych osób, ale także z koniecznością uregulowania wielu spraw po zmarłym. Często bowiem pozostawia on zobowiązania do uregulowania, wiążące się np. z prowadzoną działalnością gospodarczą. Uregulowaniem wszystkich spraw po zmarłym powinny zająć się zarówno bliskie, jak i zaufane osoby, gdyż jest to wyjątkowa sytuacja, w której często brakuje sił psychicznych do podjęcia jakichkolwiek działań.

Zobacz też

Odmowa wypłaty odszkodowania za zalanie mieszkania

Osoby posiadające polisę OC w życiu prywatnym mogą liczyć na pokrycie strat wynikłych z zalania mieszkania sąsiada. W określonych sytuacjach prawo do odszkodowania przysługiwać będzie sprawcy szkody.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: