Prowadzenie domu Plamy z wosku - jak je usunąć?

Plamy z wosku – jak je usunąć?

-

Sposoby na usunięcie wosku:

Ubrania
1. Na plamę z wosku nakładamy kostki lodu, co umożliwi łatwiejsze zdrapanie.
2. Do tej czynności najlepiej stosować twardą kartę (kredytowe jednak odradzamy) lub cienki nóż do masła. Nigdy nie rób tego nożem o typowym ostrzu, gdyż grozi uszkodzeniem zarówno mebli, podłogi jak i poplamionej odzieży.
3. Połóż papierową torbę pod część ubrania z plamą oraz na jej wierzch.
4. Delikatnie, na parę sekund, przyłóż żelazko – wosk wniknie w papierową torbę.

Drewniane meble
1. Na wosk kładziemy kostki lodu.
2. Zdrapujemy wosk za pomocą plastikowej linijki, aby nie porysować delikatnej powierzchni.
3. Resztki wosku należy usunąć za pomocą ściereczki nasączonej specjalnym płynem do czyszczenia mebli.

Wykładziny
Najczęściej padają ofiarą plam z wosku, co jest efektem zbyt szybkiego zdejmowania świeczek, bez odczekania aż wosk zastygnie. Czyszczenie przebiega następująco:
1. Schładzamy wosk za pomocą kostki lodu.
2. Natychmiast odkurzamy wykładzinę odkurzaczem.

Podstawki do świeczek
Ich czyszczenie to prawdziwy koszmar, a są najbardziej narażone na poplamienie woskiem. Usuniemy je wykonując poszczególne czynności:

1. Wyjmij świeczkę z podstawki lub lichtarza.
2. Włóż podstawkę do lodówki na kilka godzin.
3. Po jej wyjęciu wosk będzie łatwo można usunąć za pomocą noża do masła.

Znacie inne sposoby na pozbycie się plam z wosku? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czym są obligacje zamienne?

Obligacje zamienne to szczególny rodzaj papieru wartościowego, który pozwala na połączenie roli dłużnika oraz akcjonariusza. Takie papiery dłużne, prócz tradycyjnych praw, które przysługują obligatariuszowi, pozwalają na uzyskanie akcji spółki w określonej liczbie oraz po określonej cenie (są hybrydą zwykłej obligacji oraz warrantu subskrypcyjnego).

Jak przejść Final Fantasy X na podstawowych statystykach?

Jest to bardzo trudne zadanie i wymaga przynajmniej jednego ukończenia gry w sposób standardowy oraz dobrej znajomości przeciwników i taktyk na nich.

Zobacz też

Jak wydłużyć żywotność baterii w laptopie?

Laptopy z założenia są urządzeniami przenośnymi, więc konieczność zbyt częstego uzależnienia od obecności gniazdka nie brzmi zachęcająco. Zwłaszcza, że czasami korzystamy z laptopa w takich miejscach, w których podłączenie do prądu jest niemożliwe lub bardzo utrudnione.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: