Planowanie dnia

Prowadzenie domu    
ocena

Jesteś zabiegana i z trudem znajdujesz czas dla siebie w ciągu napiętego harmonogramu dnia? Marzysz o tym, by wydłużyć dobę, z której wówczas mogłabyś wyciąć tę jedną godzinkę, aby przeznaczyć ją na swoje potrzeby? Czas wymyka ci się spod kontroli i wszystko spełza tylko na planie wytropienia chwili dla siebie? Poniżej znajdziesz kilka porad, w jaki sposób znaleźć moment dla siebie.

Planowanie dnia

photoxpress.com

Przede wszystkim zaplanuj swój sen. Przeznacz na odpoczynek około 7-8 godzin i postaraj się zasypiać i wstawać o stałych porach. Sprawi to, ze będziesz wypoczęta, twój organizm nie będzie narażony na zmęczenie wynikające z rozregulowanego snu, a ty będziesz mieć więcej energii i będziesz działać wydajniej. Wówczas z łatwością zadbasz o to, by znaleźć godzinkę w ciągu dnia dla siebie.

W celu znalezienia chwili dla siebie w ciągu zabieganego dnia, możesz wstać odrobinę wcześniej. Ludzie często śpią dłużej, niż ich organizm potrzebuje. Jeżeli tak jest i w twoim przypadku, ogranicz ilość przesypianych godzin tak, aby zyskać tym samym tę jedną dla siebie. Jeżeli wcześniej zaczniesz dzień, będziesz mieć większe szanse na wykrojenie godziny dla siebie, a do tego twoje działania będą efektywniejsze, jako że rano mamy z reguły więcej energii niż wieczorem.

Zaplanuj sobie dzień. Jeżeli jesteś osobą, która ma problem z organizacją czasu, koniecznie zrób sobie dobry plan dnia. Ustal priorytety – co należy wykonać, ile masz czasu do dyspozycji poza godzinami pracy i jakie wówczas masz do spełnienia obowiązki. Ustal, co musi być wykonane w pierwszej kolejności. Zaznacz sobie ile czasu musisz poświęcić na poszczególne obowiązki i czynności.
Zastanów się, w czym mogą cię wyręczyć pozostali domownicy. Rozplanuj podział obowiązków tak, by dzieci i partner pomogli ci w wypełnieniu obowiązków domowych. W ten sposób możesz zyskać czas dla siebie, będąc zwolnioną z gotowania obiadu lub spraw porządkowych.

Spróbuj namówić męża i dzieci na wspólny wypad rowerowy lub wyjście na basen. W ten sposób będziesz mieć trochę czasu dla siebie, który możesz spokojnie spędzić w domu. Jeżeli masz malutkie dzieci, możesz z kolei zamienić rolę z mężem, wybrać razem z nim wieczór, który to on zostanie w domu z maluchami, a ty będziesz mogła umówić się na kawę z koleżanką, udać się do kosmetyczki lub pobuszować po sklepach z ciuchami.

UWAGA!

Pamiętaj, że chwila dla siebie jest konieczna do tego, by mieć wystarczająco energii, która pozwoli nam odpowiednio funkcjonować w ciągu dnia. Ciągły pośpiech i zabieganie nie sprzyjają ani naszemu zdrowiu, ani dobremu samopoczuciu. Chwila relaksu jest czymś niezbędnym i pamiętaj o tym, by ją dobrze zaplanować.

Jak planujecie swój dzień? Czy dzięki rozplanowaniu dnia udaję się Wam zyskać więcej czasu dla siebie?

OCENA
2.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =