Prowadzenie domu Planowanie dnia

Planowanie dnia

-

Przede wszystkim zaplanuj swój sen. Przeznacz na odpoczynek około 7-8 godzin i postaraj się zasypiać i wstawać o stałych porach. Sprawi to, ze będziesz wypoczęta, twój organizm nie będzie narażony na zmęczenie wynikające z rozregulowanego snu, a ty będziesz mieć więcej energii i będziesz działać wydajniej. Wówczas z łatwością zadbasz o to, by znaleźć godzinkę w ciągu dnia dla siebie.

W celu znalezienia chwili dla siebie w ciągu zabieganego dnia, możesz wstać odrobinę wcześniej. Ludzie często śpią dłużej, niż ich organizm potrzebuje. Jeżeli tak jest i w twoim przypadku, ogranicz ilość przesypianych godzin tak, aby zyskać tym samym tę jedną dla siebie. Jeżeli wcześniej zaczniesz dzień, będziesz mieć większe szanse na wykrojenie godziny dla siebie, a do tego twoje działania będą efektywniejsze, jako że rano mamy z reguły więcej energii niż wieczorem.

Zaplanuj sobie dzień. Jeżeli jesteś osobą, która ma problem z organizacją czasu, koniecznie zrób sobie dobry plan dnia. Ustal priorytety – co należy wykonać, ile masz czasu do dyspozycji poza godzinami pracy i jakie wówczas masz do spełnienia obowiązki. Ustal, co musi być wykonane w pierwszej kolejności. Zaznacz sobie ile czasu musisz poświęcić na poszczególne obowiązki i czynności.
Zastanów się, w czym mogą cię wyręczyć pozostali domownicy. Rozplanuj podział obowiązków tak, by dzieci i partner pomogli ci w wypełnieniu obowiązków domowych. W ten sposób możesz zyskać czas dla siebie, będąc zwolnioną z gotowania obiadu lub spraw porządkowych.

Spróbuj namówić męża i dzieci na wspólny wypad rowerowy lub wyjście na basen. W ten sposób będziesz mieć trochę czasu dla siebie, który możesz spokojnie spędzić w domu. Jeżeli masz malutkie dzieci, możesz z kolei zamienić rolę z mężem, wybrać razem z nim wieczór, który to on zostanie w domu z maluchami, a ty będziesz mogła umówić się na kawę z koleżanką, udać się do kosmetyczki lub pobuszować po sklepach z ciuchami.

Uwaga!

Pamiętaj, że chwila dla siebie jest konieczna do tego, by mieć wystarczająco energii, która pozwoli nam odpowiednio funkcjonować w ciągu dnia. Ciągły pośpiech i zabieganie nie sprzyjają ani naszemu zdrowiu, ani dobremu samopoczuciu. Chwila relaksu jest czymś niezbędnym i pamiętaj o tym, by ją dobrze zaplanować.

Jak planujecie swój dzień? Czy dzięki rozplanowaniu dnia udaję się Wam zyskać więcej czasu dla siebie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sałatka ze szparagami – przepis

Sezon na szparagi trwa w maju i czerwcu - warto wtedy sięgnąć po to smaczne, lekkostrawne i zdrowe warzywo. Efekty uboczne, jakie mogą pojawić sie po ich spożyciu, to wiatry i nietypowy zapach moczu - są to jednak symptomy zupełnie normalne i całkowicie niegroźne.

Co robić, gdy pies jest agresywny?

Jeśli pies jest agresywny powinniśmy zacząć od wizyty u lekarza weterynarii i poprosić o przeprowadzenie dokładnych badań. Przyczyną agresywnego zachowania mogą być niezauważone wcześniej przez właścicieli dolegliwości zdrowotne zwierzęcia. Jeśli badania nic nie wykażą należy jak najszybciej udać się do behawiorysty zwierzęcego.

Zobacz też

SMS z Internetu – gdzie i jak wysłać?

Brakuje Ci środków na koncie, aby wysłać SMS z komórki? Lub też wolisz wysyłać SMS-y z Internetu, żeby zaoszczędzić? Dowiedz się, skąd je wysyłać i w jaki sposób.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: