Prowadzenie domu Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

-

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu czy mieszkaniu. Co więc jasne, każdy chciałby, aby przygotowane przez niego kompozycje były naprawdę piękne. W tym tekście podpowiadamy, jakie ozdoby i rozwiązania zastosować na najbliższe Święta Bożego Narodzenia.

Minimalizm czy przepych – jak przygotować dekoracje świąteczne?

Wiele osób uważa, że ozdabianie domu czy mieszkania jest banalnie proste. W końcu przecież cóż jest trudnego w kupieniu dekoracji i ustawieniu ich w salonie, jadalni czy na oknach? Podejście takie bardzo często prowadzi jednak do opłakanych skutków estetycznych. Dlatego też specjaliści od wystrojów zgodnie twierdzą, że najważniejszą czynnością związaną z dekorowaniem pomieszczeń jest zaplanowanie całej kompozycji. Co jasne, dla własnych potrzeb nie trzeba przygotowywać szkiców i rozważań teoretycznych, czy w danym miejscu umieścić pięć, czy osiem lampek i dwie gwiazdki. Przemyśleć jednak trzeba co najmniej trzy kwestie:

 • Dominujące barwy – które muszą być jednolite przynajmniej w danym pomieszczeniu, a najlepiej całym domu. Optymalnym rozwiązaniem jest wybranie maksymalnie 1-2 kolorów, np. srebrnego i niebieskiego czy złotego i czerwonego.
 • Sposób oświetlenia – dobrze rozplanowane lampki, świece i świeczniki są kluczem do uzyskania stonowanej atmosfery.
 • Charakter dekoracji – to jasne, że jedni lubią ozdoby „na bogato”, inni wolą z kolei podejście minimalistyczne. I nie nam oceniać, które z tych rozwiązań jest lepsze, jednak koniecznością jest trzymanie się jednej koncepcji.

5 pomysłów na ciekawe ozdoby świąteczne

Stworzenie przynajmniej ogólnego planu udekorowania domu czy mieszkania jest najlepszym sposobem, na osiągnięcie naprawdę ładnego i harmonijnego efektu. A z jakich elementy warto skorzystać? Oto pięć naszych propozycji!

 1. Stroiki świąteczne – czyli bardzo tradycyjne rozwiązanie, które daje jednak olbrzymie możliwości aranżacyjne. Wynika to z faktu, że tak naprawdę leżącą lub wiszącą ozdobę tego rodzaju wykonać można prawie z wszystkiego i nadać jej dowolny kształt.
 2. Świeczniki świąteczne LED – co jasne, klasyczne podstawy do świec wykorzystywane były jako element dekoracyjny (i użytkowy!) od setek lat. Wykorzystanie produktów elektrycznych pozwoli jednak na używanie ich przez cały okres Świąt bez konieczności wymiany źródeł światła i troski o bezpieczeństwo mieszkańców.
 3. Kurtyny świetlne LED – mogą być one uzupełnieniem lub alternatywą dla klasycznych lampek choinkowych. Z racji swojego układu doskonale nadają się one do umieszczania w oknach, na drzwiach, ścianach czy wszelkiego rodzaju wnękach, czy pionowych powierzchniach.
 4. Figurki bożonarodzeniowe – wielu osobom kojarzą się one przede wszystkim z ogrodami w Niemczech czy USA, co jednak nie znaczy, że nie można ich wykorzystać w Polsce. Większe produkty tego typu, często z wewnętrznym podświetleniem doskonale sprawdzą się przed domem. Z kolei mniejsze figury św. Mikołaja, sań z reniferami czy stajenki można umieścić w oknie, na stole czy kominku.
 5. Lampki zewnętrzne świąteczne – są one idealnym sposobem na ozdobienie ogrodu. Co warte podkreślenia, nie powinno się ich mylić ze zwykłymi lampkami choinkowymi, które z reguły nie nadają się do użytku poza domem czy mieszkaniem.

Ozdoby bożonarodzeniowe – o tym nie możesz zapomnieć!

Zabierając się do dekorowania domu, koniecznie jednak trzeba pamiętać o kilku kwestiach dodatkowych, które mają olbrzymi wpływ na końcowy efekt.

 • W udekorowanym domu dalej się mieszka – dlatego też ozdoby nie powinny przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu – np. poprzez zaciemnienie okien, blokowanie przejścia itp.
 • Nie wszystko trzeba kupić – wbrew pozorom bardzo dużo dekoracji można wykonać w domu, szczególnie jeśli są w nim też „mali pomocnicy”. Dzieci na pewno chętnie pomogą w klejeniu łańcuchów z papieru czy wycinaniu gwiazdek.
 • Bezpieczeństwo ponad wszystko – nie przez przypadek liczba pożarów w okresie świątecznym gwałtownie wzrasta. Dlatego też należy uważać z ogniem i dbać, by urządzenia elektryczne były stosowane zgodnie z instrukcją. Dodatkowo dobrze jest też zwrócić uwagę na umiejscowienie przewodów oraz dbać, by do ozdób bezpośredniego dostępu nie miały małe dzieci.

Sklep internetowy z dekoracjami świątecznymi – czy warto?

Jak już wspomnieliśmy, nie wszystkie dekoracje bożonarodzeniowe trzeba kupować w sklepie. Co więcej, wykonanie ich metodą DIY może okazać się świetną zabawą i sposobem na spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym. Nie znaczy to jednak, że wszystko koniecznie trzeba zrobić samemu. Dotyczy to szczególnie świecących ozdób świątecznych, których układy elektryczne muszą być odpowiednio sprawne i bezpieczne. Dlatego też z pewnością warto odwiedzać dobre sklepy online z dekoracjami i wybierać z nich najciekawsze produkty.

Pięknie ozdobiony dom czy mieszkanie potrafi całkowicie zmienić charakter wspólnego świętowania. Dlatego też opłaca się poświęcić trochę czasu na jego przygotowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Prezent na rocznicę ślubu – pomysły

Drewniane, miedziane, koronkowe i wiele innych. Małżonkowie mogą świętować rocznicę ślubu wiele razy. To przede wszystkim okazja do świętowania we dwoje, ale jeśli małżeństwo urządza rocznicową imprezę dla znajomych powinniśmy pomyśleć o prezencie.

Depozyt zabezpieczający kontraktu terminowego

Kontrakty terminowe są rodzajem transakcji w której przedmiotem wymiany są umowy (kontrakty) zobowiązujące strony do przeprowadzenia w przyszłości transakcji określonego towaru, zwanego instrumentem bazowym. Umowy te zwane są instrumentami pochodnymi. Strony transakcji zobowiązują się do kupna/sprzedaży określonego instrumentu bazowego w ustalonym czasie po określonej cenie.

Zobacz też

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Jedni ją kochają, inni nienawidzą – choć stolica Polski nie każdemu przypadnie do gustu, z pewnością nie można pozostać wobec niej obojętnym. Żeby więc wyrobić sobie zdanie o Warszawie, trzeba się do niej po prostu udać. Bogata historia miasta, jego nowoczesna architektura, wspaniałe zabytki, siedziby władz państwowych, ciekawa mieszanka zachodniej i wschodniej kultury, tętniąca życiem metropolia – w stolicy Polski każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak znaleźć dobrą firmę rekrutacyjną w Krakowie?

Już nie tyle z roku na rok, co z miesiąca na miesiąc rośnie popyt na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pandemia...

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia pracowników, jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP. Kto może się...

Może Cię zainteresuje: