Prowadzenie domu Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

-

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu czy mieszkaniu. Co więc jasne, każdy chciałby, aby przygotowane przez niego kompozycje były naprawdę piękne. W tym tekście podpowiadamy, jakie ozdoby i rozwiązania zastosować na najbliższe Święta Bożego Narodzenia.

Minimalizm czy przepych – jak przygotować dekoracje świąteczne?

Wiele osób uważa, że ozdabianie domu czy mieszkania jest banalnie proste. W końcu przecież cóż jest trudnego w kupieniu dekoracji i ustawieniu ich w salonie, jadalni czy na oknach? Podejście takie bardzo często prowadzi jednak do opłakanych skutków estetycznych. Dlatego też specjaliści od wystrojów zgodnie twierdzą, że najważniejszą czynnością związaną z dekorowaniem pomieszczeń jest zaplanowanie całej kompozycji. Co jasne, dla własnych potrzeb nie trzeba przygotowywać szkiców i rozważań teoretycznych, czy w danym miejscu umieścić pięć, czy osiem lampek i dwie gwiazdki. Przemyśleć jednak trzeba co najmniej trzy kwestie:

 • Dominujące barwy – które muszą być jednolite przynajmniej w danym pomieszczeniu, a najlepiej całym domu. Optymalnym rozwiązaniem jest wybranie maksymalnie 1-2 kolorów, np. srebrnego i niebieskiego czy złotego i czerwonego.
 • Sposób oświetlenia – dobrze rozplanowane lampki, świece i świeczniki są kluczem do uzyskania stonowanej atmosfery.
 • Charakter dekoracji – to jasne, że jedni lubią ozdoby „na bogato”, inni wolą z kolei podejście minimalistyczne. I nie nam oceniać, które z tych rozwiązań jest lepsze, jednak koniecznością jest trzymanie się jednej koncepcji.

5 pomysłów na ciekawe ozdoby świąteczne

Stworzenie przynajmniej ogólnego planu udekorowania domu czy mieszkania jest najlepszym sposobem, na osiągnięcie naprawdę ładnego i harmonijnego efektu. A z jakich elementy warto skorzystać? Oto pięć naszych propozycji!

 1. Stroiki świąteczne – czyli bardzo tradycyjne rozwiązanie, które daje jednak olbrzymie możliwości aranżacyjne. Wynika to z faktu, że tak naprawdę leżącą lub wiszącą ozdobę tego rodzaju wykonać można prawie z wszystkiego i nadać jej dowolny kształt.
 2. Świeczniki świąteczne LED – co jasne, klasyczne podstawy do świec wykorzystywane były jako element dekoracyjny (i użytkowy!) od setek lat. Wykorzystanie produktów elektrycznych pozwoli jednak na używanie ich przez cały okres Świąt bez konieczności wymiany źródeł światła i troski o bezpieczeństwo mieszkańców.
 3. Kurtyny świetlne LED – mogą być one uzupełnieniem lub alternatywą dla klasycznych lampek choinkowych. Z racji swojego układu doskonale nadają się one do umieszczania w oknach, na drzwiach, ścianach czy wszelkiego rodzaju wnękach, czy pionowych powierzchniach.
 4. Figurki bożonarodzeniowe – wielu osobom kojarzą się one przede wszystkim z ogrodami w Niemczech czy USA, co jednak nie znaczy, że nie można ich wykorzystać w Polsce. Większe produkty tego typu, często z wewnętrznym podświetleniem doskonale sprawdzą się przed domem. Z kolei mniejsze figury św. Mikołaja, sań z reniferami czy stajenki można umieścić w oknie, na stole czy kominku.
 5. Lampki zewnętrzne świąteczne – są one idealnym sposobem na ozdobienie ogrodu. Co warte podkreślenia, nie powinno się ich mylić ze zwykłymi lampkami choinkowymi, które z reguły nie nadają się do użytku poza domem czy mieszkaniem.

Ozdoby bożonarodzeniowe – o tym nie możesz zapomnieć!

Zabierając się do dekorowania domu, koniecznie jednak trzeba pamiętać o kilku kwestiach dodatkowych, które mają olbrzymi wpływ na końcowy efekt.

 • W udekorowanym domu dalej się mieszka – dlatego też ozdoby nie powinny przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu – np. poprzez zaciemnienie okien, blokowanie przejścia itp.
 • Nie wszystko trzeba kupić – wbrew pozorom bardzo dużo dekoracji można wykonać w domu, szczególnie jeśli są w nim też „mali pomocnicy”. Dzieci na pewno chętnie pomogą w klejeniu łańcuchów z papieru czy wycinaniu gwiazdek.
 • Bezpieczeństwo ponad wszystko – nie przez przypadek liczba pożarów w okresie świątecznym gwałtownie wzrasta. Dlatego też należy uważać z ogniem i dbać, by urządzenia elektryczne były stosowane zgodnie z instrukcją. Dodatkowo dobrze jest też zwrócić uwagę na umiejscowienie przewodów oraz dbać, by do ozdób bezpośredniego dostępu nie miały małe dzieci.

Sklep internetowy z dekoracjami świątecznymi – czy warto?

Jak już wspomnieliśmy, nie wszystkie dekoracje bożonarodzeniowe trzeba kupować w sklepie. Co więcej, wykonanie ich metodą DIY może okazać się świetną zabawą i sposobem na spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym. Nie znaczy to jednak, że wszystko koniecznie trzeba zrobić samemu. Dotyczy to szczególnie świecących ozdób świątecznych, których układy elektryczne muszą być odpowiednio sprawne i bezpieczne. Dlatego też z pewnością warto odwiedzać dobre sklepy online z dekoracjami i wybierać z nich najciekawsze produkty.

Pięknie ozdobiony dom czy mieszkanie potrafi całkowicie zmienić charakter wspólnego świętowania. Dlatego też opłaca się poświęcić trochę czasu na jego przygotowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie ćwiczenia po porodzie?

Po wydaniu na świat potomka, wiele kobiet rozpoczyna walkę o powrót do dawnej figury. Będzie ona bardziej skuteczna i bardziej bezpieczna dla zdrowia, jeśli będziemy wiedzieć, kiedy i jak zacząć ćwiczyć. Jakie ćwiczenia powinna wybrać zatem młoda mama? Dowiemy się z tekstu poniżej.

Jak zdobić paznokcie akrylem?

Wybór kolorowych żeli i akryli jest z roku na rok coraz większy. Umożliwia to stylistom paznokci mieszanie ze sobą barw, tonacji, uzyskując w ten sposób niepowtarzalne wzory. Każdy, kto pracuje z kolorowym akrylem, zauważa iż w miarę pracy z akrylem robi się ogromny postęp, i osiąga coraz lepsze rezultaty.

Zobacz też

Szkolenia BHP – informacje

Szkolenia BHP są obowiązkiem każdej firmy. Obecnie nawet jednoosobowa działalność gospodarcza ma obowiązek wykazać, że przeszkoliła się z wiedzy o udzieleniu pierwszej pomocy, obsługi gaśnicy i prawidłowym ułożeniu ciała podczas pracy biurowej. Szkolenia powinny być przeprowadzane przez pracodawców zgodnie z przepisami. Firma może zatrudniać BHP-owca na stałe lub na poczet szkoleń korzystać z usług firmy uprawnionej do prowadzenia tego typu działalności.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: