Dlaczego ludzie są złośliwi?

Psychologia    
ocena

W domu, w pracy - wszędzie, gdzie przebywamy - zależy nam na poprawnej i przyjemnej atmosferze. W pracy najważniejsze są dla nas relacje z przełożonymi, czy też współpracownikami. W domu zaś dbamy, aby nie uprzykrzać innym życia pod wspólnym dachem. Jednakże czasem stresujące sytuacje powodują u ludzi szereg niemiłych zachowań, zwanych również złośliwością.

Dlaczego ludzie są złośliwi?

sxc.hu

Mimo iż niektórzy sprawiają takie wrażenie - nikt nie jest złośliwy z natury. Niekiedy złośliwość wynika z głęboko zakorzenionych kompleksów. Powodowana jest przez niedocenienie, brak pewności siebie, a także chęć zatuszowania tego faktu. Najprostszą obroną jest atak, dlatego też osoby, które chcą ukryć swoje prawdziwe cechy pozwalają  sobie  na nieuprzejme zachowanie.

Zakompleksiona czy złośliwa osoba dowartościowuje się, gdy jej uszczypliwości sprawiają innym przykrość. Sprawiając  ból lub wprawiając innych w zakłopotanie czuje, że ma nad nimi władzę.

Złośliwość przejawia się przez uszczypliwe komentarze, niewybredne żarty na czyjś temat, a także niemiłe dla drugiej osoby psikusy.

Niektórzy jednak mają sporą dawkę dystansu do siebie, złośliwe uwagi traktują z przymrużeniem oka. Przybranie takiej postawy wobec złośliwości jest najlepszym rozwiązaniem. Gdy osoba uszczypliwa zobaczy, że przykre słowa nie przynoszą pożądanego rezultatu, zaprzestanie swojego zachowania.

OCENA
3.29
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

calkiem mozliwe

~ X_X_X / 2018-11-25 18:17:30
oceń komentarz: (0) (0)