Jak radzić sobie ze stresem przed ślubem?

Psychologia    
ocena

Ślub to wspaniałe wydarzenie – dwoje zakochanych stojących na ślubnym kobiercu, spoglądających sobie w oczy z uśmiechem na twarzach, składających przysięgę wiecznej miłości. Powinien być to wyjątkowy dzień zarówno dla Panny Młodej, jak i Pana Młodego. Co jednak, gdy u którejś ze stron zaczynają pojawiać się wątpliwości…?

Jak radzić sobie ze stresem przed ślubem?

sxc.hu

Ślub jest niewątpliwie czymś, o czym marzą już małe dziewczynki. Biała suknia, magiczna atmosfera, wspaniałe wesele… Dzień ten pozostawia niezapomniane wspomnienia. Wiąże się jednak również ze stresem i napięciem. Organizacja wesela to często kilkumiesięczne przygotowania - para młoda musi zadbać o oprawę muzyczną, salę weselną, zaproszenia dla gości itp. Wiąże się to oczywiście z dużymi kosztami. Ich częste ograniczenia wymuszają przygotowywanie szczegółowych kosztorysów i ich przestrzeganie. Nerwowa atmosfera i wynikające z niej często sprzeczki są powodem pojawienia się u zakochanych wątpliwości związanych ze ślubem. Czy oby na pewno jest to odpowiedni partner? Czy poradzimy sobie razem w życiu?

Większość tych wątpliwości znika wkrótce po zaślubinach, gdy stres opada. Jak jednak rozwiać swoje wątpliwości zanim powiemy „TAK”?

Przede wszystkim zaręczeni powinni stale rozmawiać ze sobą o wszystkim, co wzbudza ich wątpliwości. Pozwoli to rozwiązać problemy w zarodku i zapobiegnie ich eskalacji oraz późniejszemu wybuchowi. Żadna ze stron nie powinna również podejmować decyzji związanych z organizacją ślubu samodzielnie. Porozumienie jest tu niezmiernie ważne, przy czym wspólne decydowanie zacieśni więzy między przyszłą Parą Młodą.

Dobrym rozwiązaniem na pozbycie się przedślubnego stresu jest wspólne spędzenie czasu, zrelaksowanie się, np.: wspólny piknik w lesie, wyjście na romantyczną kolację lub wizyta w SPA czy na masażu.

Im bardziej zakochani będą zrelaksowani, tym mniej stresu i nieporozumień związanych z organizacją ślubu.

Stresujecie się przed ślubem? Czym najbardziej? Podzielcie się swoimi obawami, a może zrobi Wam się lżej :)

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =