Psychologia Sposoby na chandrę

Sposoby na chandrę

-

Każdego z nas dopada wreszcie taki dzień, kiedy nie mamy ochoty wstawać z łóżka, nic się nam nie chce, na nic nie mamy ochoty, a świat wydaje się nam czarno-biały, z przeważająca ilością koloru czarnego. Tego dnia, bez względu na obowiązki, pracę czy sprawy konieczne do załatwienia, najlepiej stanąć na głowie, aby pozbyć się wszystkich tych problemów i zafundować sobie dzień dla siebie.

Sposobów na pozbycie się chandry lub też przetrwanie dnia, w którym nas dopadła jest co niemiara. Bardzo często chandra dopada nas wtedy kiedy jesteśmy zmęczeni i organizm nie ma energii aby normalnie funkcjonować, pracować czy miło spędzać czas w wolnych chwilach. Dlatego pierwszą podstawową zasadą, kiedy dopada nas chandra jest sen. Działa lepiej niż najlepsze lekarstwo, pozwala zapomnieć o tym co nas dręczy, czy psuje nam humor, regeneruje siły i sprawia, że po przebudzeniu, kiedy nadrobimy już senne zaległości, jesteśmy pełni chęci do pracy i naładowani nową energią.

Jednak zdarzają się sytuację, kiedy sen nie pomaga, a chandra nie jest jedynie reakcją organizmu na przemęczenie. Wtedy warto odetchnąć świeżym powietrzem i wybrać się na spacer. Tlen działa zbawiennie na nasz organizm, dotlenia go, sprawia, że wszystko sprawniej i lepiej w nim funkcjonuje, podnosi ciśnienie we krwi. Dodatkowo, kiedy spacerując uda nam się jeszcze skorzystać z uzdrawiającej mocy promieni słonecznych, możemy zdecydowanie zaliczyć taki spacer do udanych.

Dla wielu kobiet najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na przybicie i zły humor jest tabliczka czekolady lub dwie. Zawiera ona bowiem pewien cudowny składnik, który wytwarzany jest w mózgu podczas zakochania i sprawia, że już po zjedzeniu kilku kostek wraca nam energia, chęci do życia i czujemy się szczęśliwsi.

Kiedy dopadnie nas chandra, humor możemy poprawiać sobie również na wiele innych sposobów, w zależności od tego, co w danym momencie sprawi nam przyjemność. Może to być przeczytanie ciekawej książki, obejrzenie ulubionego filmu, taniec, zabawa z psem lub kotem, wybranie się na zakupy, zjedzenie ulubionej potrawy, przygotowanie romantycznej i nastrojowej kąpieli tylko dla siebie, pójście do fryzjera lub kosmetyczki czy wreszcie poddanie się temu nastrojowi, wypłakanie się i wyżalenie najlepszej przyjaciółce. Wszystkie chwyty dozwolone, byle prowadziły do celu.

Jakie znacie sposoby na walkę z chandrą? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zasady wypłaty wynagrodzeń dla pracowników

Wypłata wynagrodzenia pracownikom jest związana z różnymi uwarunkowaniami. Jak wypłacać wynagrodzenie pracownikom zatrudnionym w małej firmie, a jak tym, którzy zatrudnieni są w dużym przedsiębiorstwie? Jak zapłacić pracownikowi skoro spowodował swoją pracą wadliwe wykonanie towaru lub usługi?

Na co pomaga dziurawiec?

Masz problemy z trawieniem? A może ze złym samopoczuciem? Rana nie chce się zagoić? Sięgnij po dziurawca!

Zobacz też

Zapalenie mieszków włosowych – przyczyny

Zapalenie mieszków włosowych jest schorzeniem, które dotyczyć może zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przyjmuje dwie formy: powierzchowną oraz głęboko podskórną. Ta pierwsza przyjmuje kształt małych krostek, występujących w otworze mieszkowym. Często występuje wokół nich rumień. Głębokie zapalenie objawia się wniknięciem bakterii przez mieszek w strukturę włosa.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: