Uzależnienie od odchudzania

Psychologia    
ocena

Odchudzanie dla jednych stanowi konieczność, dla innych jest to sposób na życie. W skrajnych przypadkach urasta do rangi uzależnienia, które może być niezwykle niebezpieczne w skutkach.

Uzależnienie od odchudzania

flickr.com

Nadwaga jest dużym obciążeniem dla naszego organizmu, znaczne przekroczenie normy BMI, zwane otyłością negatywnie wpływa na serce, stawy i ogólną wydolność organizmu. W obu przypadkach wskazane, a nawet konieczne jest odchudzanie. Szczupłe ciało gwarantuje lepsze samopoczucie i więcej energii. Wydawałoby się zatem, że odchudzanie to „lek” na wiele przypadłości, które wywołuje nadwaga.

Bez względu na ilość kilogramów, które musimy zgubić zawsze powinniśmy zachować zdrowy rozsądek, zarówno przy wyborze odpowiedniej diety, jak i preparatów wspomagających odchudzanie. W przypadku dużej nadwagi wskazany jest nadzór dietetyka, który zadba o to, aby dieta nie wyjałowiła naszego organizmu. Ograniczenie ilości pożywienia oraz dobór niskokalorycznych, zdrowych produktów powinien iść także z wzmożoną aktywnością fizyczną oraz zabiegami ujędrniającymi ciało, takimi jak masaże, stosowanie kremów liftingujących.

Niestety bywa także, iż odchudzanie przybiera niebezpieczną formę. Dzieje się tak, gdy na aukcjach internetowych kupujemy nieznane preparaty odchudzające. Mogą to być nielegalne tabletki na bazie amfetaminy, lub jajeczka tasiemca. Oba preparaty dają efekt w postaci utraty wagi, niestety stosując je, narażamy się na negatywne konsekwencje. Nigdy nie powinniśmy ufać producentom, którzy gwarantują błyskawiczną utratę wagi, bez żadnego wysiłku a nawet bez ograniczenia porcji żywieniowych. Warto także pamiętać o tym, iż zbyt szybka utrata wagi nie jest zdrowa dla naszego organizmu. Maksymalnie możemy tracić 2 kilogramy w ciągu tygodnia.

Niebezpieczne jest także długotrwałe stosowanie głodówek, picie w nadmiernych ilościach herbat i ziół odchudzających a także stosowanie preparatów zawierających niebezpieczne dla zdrowia związki, które długotrwale stosowane, niszczą nasz organizm. Niebezpieczne jest także kontynuowanie diety w przypadku stwierdzenia anemii lub niedowagi, odchudzanie w takich okolicznościach, może być zabójcze.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =