Wpływ pozytywnego myślenia

Psychologia    
ocena

Podobno optymiści żyją dłużej. Ta dość śmiała teoria może wydawać się nieco absurdalna i niemal całkowicie niezwiązana z długością i jakością naszego życia.

Wpływ pozytywnego myślenia

photoxpress.com

Jednak bardzo często to, co na pierwszy rzut oka wydaje się głupie i niedorzeczne, na dłuższą metę, po głębszym zastanowieniu, rzeczywiście może okazać się czymś sensownym i wartym wprowadzenia w życie.

Optymistom przede wszystkim żyje się łatwiej ze względu na ich podejście do życia, na spojrzenie na sprawy i ludzi, którzy ich otaczają. I choć pesymiści, będący ich zupełnym przeciwieństwem, rzadziej doznają w życiu rozczarowań i zawodów, omija ich w życiu zdecydowanie więcej przyjemności niż optymistów. Dlatego warto dowiedzieć się jak optymistyczne podejście wpływa na nasze życie i zastanowić czy rzeczywiście nie lepiej zmienić swoje nastawienie do świata.

Przede wszystkim osoby, które znacznie pogodniej i ufniej podchodzą do otaczających je spraw, problemów i osób mają w życiu zdecydowanie łatwiej, ponieważ przez to, że roztaczają wokół siebie bardzo pozytywną aurę, sam świat postrzega je bardzo ciepło, ludzie chętnie spełniają ich polecenia, prośby czy nawet marzenia. Przykładowo osoby nastawione pesymistycznie, przez swoje narzekanie, marudzenie i ciągłe doszukiwanie się dziury w całym tworzą wokół siebie bardzo nieprzyjemną atmosferę, sprawiając automatycznie, że ludzie niezbyt chętnie z nimi współpracują, a problemy jakby same się do nich garną.

Ponadto optymiści mają zdecydowanie więcej przyjaciół, ludzie uwielbiają ich towarzystwo, ich życie towarzyskie kwitnie, a co za tym idzie w sytuacjach trudnych czy kryzysowych nigdy nie brakuje im bratniej duszy, osoby która pocieszy, wesprze i pomoże przetrwać ciężkie chwile. Pesymiści rzadziej spotykają się z taką bezinteresowną pomocą ze strony innych ludzi. Ponieważ nieustannie przewidują i dostrzegają trudne, niebezpieczne i niekorzystne sytuacje, ludzie są już nimi znudzeni do tego stopnia, że kiedy rzeczywiście dotyka ich jakaś trudna sytuacja, bliskie im osoby mogą nie mieć już siły, by okazać im wsparcie.

Najważniejszym z pozytywnych aspektów optymistycznego podejścia do życia jest jego rzeczywisty wpływ na samopoczucie, zdrowie i nastrój człowieka. Dzięki pozytywnej energii, która aż emanuje od optymistów, ich mózg produkuje znacznie więcej zbawiennych dla naszego organizmu hormonów. Odpowiadają one za spokój, opanowanie, kreatywne myślenie i koncentrację w trudnych i stresujących momentach, podnoszą naturalną odporność organizmu, pozwalają spokojniej reagować na stresujące sytuacje i efektywniej je rozwiązywać.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =