Instalacja elektryczna - wymiana czy modernizacja?

Remont i naprawy    
ocena

Jeżeli nasza instalacja w budynku jest niewymienialna dłużej niż 20 lat warto pomyśleć o jej zmodernizowaniu. Można skorzystać z usługi elektryka, który oceni co należy wymienić i może doradzić jak należy zmodernizować instalację.

Instalacja elektryczna - wymiana czy modernizacja?

http://pixabay.com

Należy przede wszystkim zastanowić się nad wymianą starych bezpieczników, przewodów starej instalacji czy uszkodzonych gniazdek czy włączników. Jest to jedynie podstawowy zakres prac, może się okazać, że instalacja jest tak zniszczona, że stała się niebezpieczna dla użytkowników i jedynym sensownym wyjściem będzie jej kompleksowa wymiana.

Modernizacja instalacji elektrycznej powinna uwzględnić specyfikę nowych urządzeń i pomyśleć o:

- wykonaniu nowych obwodów elektrycznych instalacji dla urządzeń takich jak: pralka, kuchenka elektryczna, ogrzewanie podłogowe elektryczne, hydrofory itp.

- zwiększeniu liczbę gniazdek w pokojach, w których pojawiają się coraz to nowe urządzenia – komputery, kina domowe, nawilżacze powietrza, klimatyzatory itp.

- wymianie szafy rozdzielającej i przygotowanie w niej miejsca na bezpieczniki nowego typu (warto rozplanować wymianę instalacji tak, by poszczególne piętra w domu miały oddzielne bezpieczniki, podobnie jak oświetlenie zewnętrzne budynku)

- jeżeli istniejąca instalacja była wykonana w rurkach instalacyjnych (peszlach), wymiana przewodów z punktu do punktu będzie znacznie łatwiejsza. Więcej pracy sprawia wymiana instalacji wykonanej jedynie przez zatopienie w tynku kabli DY – konieczne będzie rozkucie ścian i usunięcie starych przewodów.

A co Wy myślicie na ten temat? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =