Jak malować mieszkanie?

Remont i naprawy    
ocena

Lato to idealny czas na odświeżanie mieszkania. Gdy jest ciepło i sucho, można spokojnie pomalować pokój nie obawiając się, iż farba nie wyschnie lub że wda się wilgoć.

Jak malować mieszkanie?

sxc.hu

Oczywiście można malowanie mieszkania zlecić fachowcom, ale z drugiej strony dostępność szybkoschnących farb oraz duży wybór pędzli znacznie ułatwia wykonanie tej czynności samodzielnie. Jeśli zastosujemy się do poniższych wskazówek malowanie okaże się całkiem proste.

1. Zacznij od przygotowania wolnej przestrzeni. Najlepiej jest w tym celu wynieść meble i sprzęty do drugiego pokoju, a podłogę okleić folią. Zakryć należy również listwy okienne oraz gniazdka i kontakty.
2. Jeśli ściany mają ubytki lub są nierówne (a większości bloków tak jest) to należy je zagipsować.
3. Teraz przystąp do mycia ścian za pomocą gorącej wody, w której rozcieńczony jest specjalny płyn, przeznaczony do tego zabiegu. Najlepiej jest myć gąbką, która świetnie zbiera brud i łatwo wycisnąć  z niej wodę.
4. Kolejny etap to umycie ścian czystą wodą.
5. Gdy ściana dobrze wyschnie można przystąpić do zeskrobywania starej farby za pomocą szpachelki.
6. Jeśli zdecydowaliśmy się na malowanie pędzlem warto wiedzieć jak należy go trzymać, aby ułatwiło to malowanie.
7. Jeżeli używamy cienkiego pędzelka trzymajmy go jak długopis czyli za pomocą kciuka i palca wskazującego, taki pędzel stosujemy do małych powierzchni i poprawiania niedociągnięć.
8. Pędzle ciężkie, o grubej rączce należy trzymać w całej dłoni, takie sprawdzą się z kolei w przypadku malowania całych ścian i sufitów
9. Nakładanie farby również jest sztuką, którą warto opanować. Gdy nakładamy farbę zawsze zamieszajmy kilka razy pędzlem w puszce. Potem uderzamy kilka razy o kant pojemnika, aby nadmiar farby spadł. Pamiętaj również, aby na pędzlu było mniej farby, gdyż w innym przypadku na ścianie zostaną nierówności, a ty możesz ubrudzić się farbą.
10. Gdy malujesz wałkiem zawsze starannie odciśnij go na kracie malarskiej, unikaj korzystania w tym celu z gazet, gdyż druk może przeniknąć na wałek a w konsekwencji, wraz z farbą, trafić na ściany.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.11
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =