Co robić, kiedy rodzina mojego męża mnie nie akceptuje?

Rodzina    
ocena

Kobieta, która doznaje niechęci ze strony rodziny swojego męża, ma niełatwe zadanie. Trudno przekonać bowiem do siebie ludzi, którzy z zasady są do nas uprzedzeni. Co powinnaś więc zrobić, jeśli rodzina męża Cię nie lubi?

Co robić, kiedy rodzina mojego męża mnie nie akceptuje?

sxc.hu

„Sposób na teściową”. Każdy kto widział film z Jennifer Lopez w roli głównej, zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno sprawić, żeby teściowa zaakceptowała nielubianą synową. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Sprzymierzeńcem jest na pewno czas. Być może matka męża po prostu nie ufa zamiarom swojej synowej i nie wie, czego się może po niej spodziewać. Syn to najukochańszy, wypieszczony skarb. Tymczasem niespodziewanie zjawia się obca kobieta i bez pytania go sobie przywłaszcza. Warto zatem pokazać teściowej, że dbamy o jej syna, zależy nam na nim i chcemy dla niego jak najlepiej. Nie izolujmy matki męża od naszego życia, wręcz przeciwnie, zaprośmy ją czasami na obiad lub na herbatę. Ale uwaga! Porządek w domu i najlepszy przepis na ciasto są obowiązkowe.

Metoda na teścia. Na szczęście zdobycie serca teścia jest dla synowej znacznie łatwiejsze. W tym wypadku działają bowiem typowe damsko-męskie mechanizmy. Można nawet powiedzieć, że skoro dziewczyna spodobała się synowi, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przypadnie do gustu również ojcu. W każdym razie, żeby przekonać do siebie teścia, powinien wystarczyć urok osobisty, miły uśmiech i jakiś komplement. Ojciec męża będzie bardzo zadowolony, jeśli synowa poprosi go o pomoc w jakiejś sprawie lub po prostu o zwykłą radę. Warto zatem mieć te wszystkie rzeczy na uwadze.

Strategia postępowania z rodzeństwem. Przekonanie do siebie rodzeństwa męża może być nieco trudniejsze, ale również możliwe. Na korzyść żony działa na pewno to, że najczęściej ona i brat lub siostra ukochanego należą do jednego pokolenia. Zawsze można więc zaproponować wspólne wyjście do kina czy na koncert. Rodzeństwo męża powinno czuć, że jego wybranka nie chce go odizolować od rodziny, ale sama zostać jej członkiem. Jeżeli żona czuje wyraźną niechęć z ich strony, wiele dobrego może zdziałać tu jej małżonek. Warto zorganizować jakiś wspólny wyjazd albo kolację w miłej atmosferze. Cokolwiek to będzie, trzeba zastanowić się, o czym można porozmawiać. Najlepiej więc wcześniej wypytać męża o szczególne zainteresowania jego rodzeństwa. Jeżeli brat lub siostra mają dzieci, można zaproponować im jakąś pomoc, na przykład zaoferować opiekę nad nimi w wolnym czasie. Dobre intencje na pewno wcześniej czy później zostaną docenione przez całą rodzinę męża.

A jak Wy poradziłyście sobie z nieżyczliwą rodziną męża? Opowiedzcie nam o swoich sposobach!

OCENA
1.25
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =

Z rodziną nie jest łatwo wygrać. Jak rodzina nie zaakceptują to już tak zostanie i żadne kino ani dobry uczynek nie pomoże, a jak się ma męża ciotę który nic nie zrobi i twierdzi że wszystko jest w porządku to nie ma ratunku. U mnie tak właśnie było. Od początku chciałam być tylko miła dla rodziny męża. Poznaliśmy się przypadkiem po stratach partnerów ( mój partner umarł na raka a męża partnerka zrobiła sobie krzywdę) Rodzina męża powinna była się cieszyć że brat znalazł kogoś i to jeszcze uważam że nie byle kogo bo kobietę na stanowisku i młodszą , ale NIE! Już na drugich spotkaniach były poniżenia. Mąż ma 3 rodzeństwa i tylko jeden brat był miły. I te docinki były po dobrych uczynkach np.; ustaliłam z mężem że posiada jedną siostrę i może jako brat pomoże jej ? Więc kupiliśmy na połowę sporo eleganckich ubrań gdyż jej się nie przelewało i wyremontowałam na święta im kuchnie a za to mąż siostry w święta dwa razy mi zaznaczył że nie będę jej przyjaciółką, choć na to nie liczyłam. Jeden z braci zaś oświadczył mi że boi się o swego brata abym go nie okradła!. Wiele osób twierdzi że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Tylko ja zastanawiam się ciągle jakie?, gdyż mój mąż nie należy do zamożnych. A może oni o tym nie wiedzą? Dlatego ja postanowiłam zakończyć ta farsę po 6 latach ! To jest jedyne wyjście!

~ Barbara / 2016-04-21 09:36:21
oceń komentarz: (3) (0)

Witam serdecznie, Przygotowuję program telewizyjny dla stacji TVN na temat małżeństw. Konkretnie, to o relacjach między parą, a ich najbliższym otoczeniem. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czemu często najbliżsi krytykują nasze wybory, nierzadko też stosując formy nacisku na rozpad utworzonego związku. Może być to mama, teść, brat, szwagrowa bądź nawet przyjaciółka, czy kolega z pracy. Jeśli mieliście styczność z taką sytuacją, bądź znacie osoby, które znalazły się w takim patowym położeniu, bardzo proszę o kontakt. Oferujemy profesjonalną opiekę psychologów, rekompensatę finansową za poświęcony czas oraz przede wszystkim - pomoc w rozwiązaniu problemu. Wszelkie pytania, obawy, wątpliwości, czy chęci podzielenia się historią prosze kierować na: b.zdybiowski@tvn.pl

~ Bartosz / 2016-09-23 12:29:16
oceń komentarz: (0) (0)