Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi?

Rodzina    
ocena
Okres wakacyjny jest szczególnym czasem dla rodzin. Dzieci nie chodzą do szkoły, rodzice nieraz przez cały rok odkładają dni urlopowe na miesiące letnie. Warto jest dołożyć starań, aby czas wspólnie spędzany należał do udanych. Niezmiernie ważny jest wybór miejsca wypoczynku.

Gdzie pojechać na wakacje z dziećmi?

photoxpress.com

Z dzieckiem można tak naprawdę wyjechać wszędzie. Morze, góry, jeziora, gospodarstwa agroturystyczne… Każde z nich, wykorzystując zasoby naturalne, oferuje coś innego. Wspólnie należy rozpatrzyć za i przeciw wszystkich miejsc i wybrać to, w którym naszym zdaniem będziemy czuć się dobrze.

Wyjazd nad morze z pewnością obfituje w przeróżne atrakcje. Nadmorskie powietrze świetnie hartuje. Woda i piasek inspirują do wielu zabaw bez końca: budowania zamków z fosami, wzajemnego zakopywania się w piasku i robienia z piachu wszystkiego, co przyjdzie na myśl, zbierania muszelek i pływania na dmuchanych kołach. Do tego dochodzą rejsy statkami i latarnie morskie. Niestety w razie niepogody wszystkie te atrakcje stracą swój urok. Dlatego trzeba to przewidzieć i w wyborze miejsc noclegowych zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe umożliwiające ciekawe spędzanie czasu w obrębie budynku.

Góry przyciągają czystym powietrzem i pięknymi widokami. O ile lubimy górskie wędrówki, o tyle z dzieckiem wymaga to więcej przygotowań. Wskazane są przede wszystkim łagodnie przebiegające trasy ze schroniskami. Trzeba szczególnie wziąć pod uwagę możliwość nagłego załamania pogody oraz ewentualność dłużej trwającej (niż planowana) wyprawy. Warto nastawić się na powolne, w tempie dziecka, pokonywanie trasy. Nie chodzi przecież o to, aby dziecko biegło za rodzicami, próbując za nim nadążyć. Konieczne będą też częste postoje.

W przypadku małych dzieci, a już na pewno niemowląt, niewskazane są podróże zagraniczne. Wiąże się to z niską odpornością malców na zakażenia bakteryjne oraz inne choroby. Bardziej zalecane są „swojskie” klimaty. Leśne wyprawy dostarczają wielu okazji do obserwacji, w jeziorach brzdące mogą się długo pluskać ze względu na wodę cieplejszą niż w morzu. Świetną propozycją na rodzinny wyjazd są też gospodarstwa agroturystyczne. To nie tylko całe mnóstwo ciekawych zajęć. Dla dzieci szczególną atrakcją jest kontakt ze zwierzętami.

Wiele ofert wakacyjnych jest specjalnie kierowanych dla rodziców z dziećmi. Pokoje są urządzone w przyjaznych kolorach, z wieloma atrakcjami specjalnie dla najmłodszych. W niektórych miejscach rodzice mogą skorzystać nawet z pomocy opiekunek, aby móc trochę wypocząć.

Gdzie zazwyczaj spędzacie wakacje z dziećmi? Wolicie Polskę czy zagranicę?

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =