Jak powiedzieć rodzicom o ciąży?

Rodzina    
ocena

Wiadomość o przyjściu dziecka na świat jest radosną wiadomością zarówno dla rodziców, jak i rodziny i znajomych. To cudowna nowina dla kobiety, która staje się matką. Co jednak zrobić, kiedy mamą ma zostać nastolatka, która do niedawna sama była dzieckiem?

Jak powiedzieć rodzicom o ciąży?

photoxpress.com

Jedno jest pewne – rodzicom trzeba o tym powiedzieć. Nastolatka nie powinna zostać z tą sytuacją sama. Młoda dziewczyna, która dowiaduje się że będzie matką powinna podzielić się tym ze swoją mamą lub tatą. Nie jest to łatwe. Często nastolatkom trudno jest uwierzyć, że mogli stać się rodzicami. Dlatego ważne, aby nie zostali ze swoimi wątpliwościami, lękami czy strachem sami. Rodzice to osoby, którym warto zaufać. Nawet jeśli wydaje się, że wcale tak nie jest, że rodzice zawodzą, gdy myślisz że cię nie zrozumieją trzeba im powiedzieć. Czas dorastania to często czas buntu, myślenia o rodzicach jak o wrogach. Jednak to rodzic jest najbliższą osobą dla swojego dziecka. Rodzice kochają swoje dzieci i chcą dla nich jak najlepiej.

Jeżeli dziewczyna, która zaszła w ciążę ma lepszy kontakt z mamą, to ona powinna być osobą do której powinna się udać. Ramię matki to najlepsze ramię do wypłakania się. Przy niej trzeba powiedzieć o swoich uczuciach, obawach i lękach. Jest matką ale również kobietą, dlatego łatwiej będzie jej rozmawiać i zrozumieć drugą kobietę (bardzo młodą). Jeśli natomiast dziewczyna jest oczkiem w głowie taty, łatwiej się im rozmawia, jest bardziej wyrozumiały i spokojny, to można zacząć od niego. Stanie się buforem napiętej sytuacji.

Czasami zdarza się tak, iż relacje między dzieckiem a rodzicem nie układają się dobrze. Wtedy w przypadku trudności, ciężko jest rozmawiać, dzielić się kłopotami i prosić o radę. Młodzi, którzy staną się rodzicami w takim przypadku powinni pomyśleć komu ufają i z kim chcieliby o tym porozmawiać. Dobrym wyborem może stać się wychowawca, ulubiony nauczyciel, wujek lub ciocia. Ktoś, kto pomoże w późniejszej rozmowie z rodzicami, będzie wsparciem i dobrym doradcą.

Pojawienie się dziecka nawet w młodym wieku nie jest najstraszniejszą rzeczą pod słońcem. Nastolatki muszą czuć wsparcie rodziców. Nastolatki rodzą dzieci. Potrzebują wtedy pomocy, dodawania otuchy, nie mogą zostać same. Po prostu to jest kolejny etap w ich życiu, który trzeba przejść.

Czego najbardziej się obawiasz? Jakiej reakcji rodziców na wiadomość się spodziewasz?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =