Jak się dogadać z teściową?

Rodzina    
ocena

Relacja synowej z teściową to od długiego czasu przedmiot żartów, ale również powód wielu problemów. Gdy te dwa światy się spotkają, często pojawiają się problemy - czasami poważne, a czasami mniej.

Jak się dogadać z teściową?

photoxpress.com

Mama męża opiekowała się nim przez wiele lat. Pojawienie się innej kobiety to dla matki rewolucja. Chociaż normalne jest to, iż dzieci opuszczają „gniazdo”, jest to bardzo trudny czas dla matek. Zawsze jest to za wcześnie i zawsze za szybko.

Aby ta relacja układała się korzystnie, nie wystarczy wysiłek tylko jednej ze stron! Musi istnieć chęć porozumienia zarówno ze strony teściowej, jak i synowej!

Teściowa, jako matka ma naturalne przyzwyczajenie i chęć kierowania życiem syna. Nie jest jej łatwo dzielić się odpowiedzialnością z kimś innym. Aby mieć dobre stosunki z synową, powinna usunąć się na bok, pozwolić żonie syna opiekować się i troszczyć o niego. Nie oznacza to straty kontaktu, oznacza to jego zmianę. Próbując zatrzymać syna przy sobie, teściowa czasami może zajmować młodemu małżeństwu cały wolny czas. Niby nic złego się nie dzieje, a jednak nowożeńcy mają czas tylko na przebywanie z teściową. Trzeba takie zachowanie wyeliminować. Żona również posiada rodzinę i potrzebuje spędzać z nią trochę czasu.

Teściowa powinna traktować swoją synową jako dobrą znajomą. Czasami mówi się, że powinna mieć stosunek jak do córki. Jednak to jest trudne, w wielu przypadkach nierealne. Lepiej stworzyć dobry przyjacielski układ. Teściowa nie powinna stale szukać w synowej wad i - co najważniejsze - nie może mówić o niej źle w obecności swego syna.

Synowa zaś powinna szanować swoją teściową, ale nie wchodzić od razu w pozycję małej dziewczynki, która nie do końca wie, jak się zachować. Relacja między małżonkami powinna być klarowna, to znaczy, że sprawa udziału teściowej w domu nowożeńców powinna być wcześniej omówiona. Zarówno mąż jak i żona powinni w obecności teściowej stać zawsze po jednej, wspólnej stronie.

W relacji synowa – teściowa potrzeba wiele zrozumienia i wczucia się w sytuację tych dwóch kobiet, kochających jednego mężczyznę. Czasami w szukaniu rozwiązań w porozumieniu można zrobić mały odpoczynek, trochę ograniczyć kontakty aby z nowym zapałem zacząć budować dobrą relację.

Jak wyglądają twoje relacje z teściową? Czy jest coś, nad czym trzeba popracować?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =