Jak zdobyć akceptację teściowej?

Rodzina    
ocena

W dniu ślubu, kiedy dwoje kochających się ludzi decyduje się na żyć ze sobą na zawsze, na dobre i na złe, czasami nie zdają sobie sprawy, że decydują się na życie jeszcze z kimś – teściami.

Jak zdobyć akceptację teściowej?

sxc.hu

Gdzie tkwi problem?
I nie było by w tym nic złego gdyby nie to, iż teściowa od pierwszego wejrzenia Cię nie pokochała…

Problem z teściową nie zawsze jest inicjowany tylko przez nią. Czasami stereotypy zmuszają nas do pewnego rodzaju zachowań. Pierwsze spotkanie z swoją przyszłą (jeszcze) teściową powinno być poprzedzone rozmową ze swoim przyszłym współmałżonkiem. Warto zapytać co jego mama lubi, jaka jest, jak zazwyczaj reaguje na ludzi, czego nie lubi a za czym przepada. Po prostu trzeba wypytać o tak ważną osobę jaką jest matka naszego przyszłego współmałżonka. Teściowa również będzie przeżywać to spotkanie. Też nie zna wybranki czy wybranka swojego dziecka.

Wspólnym mianownikiem dla ciebie i dla niej jest twoja ukochana osoba, a jej dziecko. I nie ma w tym nic dziwnego, iż  ten „wspólny mianownik” od początku jest rozrywany, zmuszany do potwierdzania, przytakiwania i tłumaczenia.

Między nami
Najważniejsza jest relacja między parą zakochanych. Oni są w centrum. Przed ślubem należy podjąć temat teściów, a właściwie teściowych. Dlaczego? Po to, aby poznać stosunek twojego ukochanego do sprawy mieszkania z rodzicami, do sprawy wychowania hipotetycznych dzieci czy wtrącania się osób postronnych w wasze przyszłe życie.

Te rozmowy nie zabezpieczą nas przed kłopotami w przyszłości, ale dadzą światło na sposób postrzegania pewnych rzeczy. Jeżeli bowiem przyszła żona uważa, że jej mama ma zawsze rację, a jej zdanie jest dla niej najważniejsze – to należy jeszcze dużo rozmawiać o tym, jak wygląda życie rodzinne i jakie są priorytety. Jeśli zaś twój ukochany nie wyobraża sobie niedzieli bez obiadku  mamusi – dobrze będzie powiedzieć o swoich potrzebach i uczuciach z tym związanych.

Tylko kobieta
Twoja teściowa jest kobietą, jest normalnym człowiekiem. Potrzebuje tego, aby podejść do niej z odrobiną uczucia i cierpliwości. Jeżeli pierwsze spotkanie z teściową nie wypadło dobrze, nic straconego. Czasami potrzeba czasu aby się polubić.

Znasz powody niechęci teściowej? Czy jest coś, co pomogłoby poprawić Wasze relacje?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =