Rodzina Jak zdobyć akceptację teściowej?

Jak zdobyć akceptację teściowej?

-

Gdzie tkwi problem?
I nie było by w tym nic złego gdyby nie to, iż teściowa od pierwszego wejrzenia Cię nie pokochała…

Problem z teściową nie zawsze jest inicjowany tylko przez nią. Czasami stereotypy zmuszają nas do pewnego rodzaju zachowań. Pierwsze spotkanie z swoją przyszłą (jeszcze) teściową powinno być poprzedzone rozmową ze swoim przyszłym współmałżonkiem. Warto zapytać co jego mama lubi, jaka jest, jak zazwyczaj reaguje na ludzi, czego nie lubi a za czym przepada. Po prostu trzeba wypytać o tak ważną osobę jaką jest matka naszego przyszłego współmałżonka. Teściowa również będzie przeżywać to spotkanie. Też nie zna wybranki czy wybranka swojego dziecka.

Wspólnym mianownikiem dla ciebie i dla niej jest twoja ukochana osoba, a jej dziecko. I nie ma w tym nic dziwnego, iż ten „wspólny mianownik” od początku jest rozrywany, zmuszany do potwierdzania, przytakiwania i tłumaczenia.

Między nami
Najważniejsza jest relacja między parą zakochanych. Oni są w centrum. Przed ślubem należy podjąć temat teściów, a właściwie teściowych. Dlaczego? Po to, aby poznać stosunek twojego ukochanego do sprawy mieszkania z rodzicami, do sprawy wychowania hipotetycznych dzieci czy wtrącania się osób postronnych w wasze przyszłe życie.

Te rozmowy nie zabezpieczą nas przed kłopotami w przyszłości, ale dadzą światło na sposób postrzegania pewnych rzeczy. Jeżeli bowiem przyszła żona uważa, że jej mama ma zawsze rację, a jej zdanie jest dla niej najważniejsze – to należy jeszcze dużo rozmawiać o tym, jak wygląda życie rodzinne i jakie są priorytety. Jeśli zaś twój ukochany nie wyobraża sobie niedzieli bez obiadku mamusi – dobrze będzie powiedzieć o swoich potrzebach i uczuciach z tym związanych.

Tylko kobieta
Twoja teściowa jest kobietą, jest normalnym człowiekiem. Potrzebuje tego, aby podejść do niej z odrobiną uczucia i cierpliwości. Jeżeli pierwsze spotkanie z teściową nie wypadło dobrze, nic straconego. Czasami potrzeba czasu aby się polubić.

Znasz powody niechęci teściowej? Czy jest coś, co pomogłoby poprawić Wasze relacje?

Agnieszka Gradowska

Agnieszka Gradowska - ukończyła studia pedagogiczne (Akademia Pedagogiki Specjalnej) oraz terapeutyczne (Instytut Badań Edukacyjnych) oraz liczne kursy i szkolenia specjalistyczne. Czynny pedagog i trener umiejętności społecznych.  Jest współpracownikiem kilku stowarzyszeń działających na rzecz dzieci o wyjątkowych potrzebach edukacyjnych. Pisze artykuły do największych polskich portali internetowych.

Nasz specjalista  pisze o sobie:

Moją dewizą jest działanie, pewnie dlatego zajęcia przez mnie prowadzone są tak lubiane przez dzieci, których znakiem rozpoznawczym jest ciągły ruch. Stawiam sobie (i innym) realne wyzwania, aby zdobywanie nowych umiejętności przyczyniało się do rozwoju ludzi (tych dużych i małych), którzy ze mną współpracują.

Moją pasją są ludzie i praca z nimi, którą realizuję  m.in. poprzez wolontariat w zakładzie karnym, prowadzenie warsztatów twórczości dla dzieci czy specjalistycznych kursów dla dorosłych. Jakiś czas temu poproszono mnie o podzielenie się doświadczeniem poprzez cykl artykułów, które zostały opublikowane w Internecie. Artykuły przypadły do gustu czytelnikom… a mnie spodobało się pisanie – podoba mi się do dziś :-).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy pracodawca może zakazać urlopu?

Czasy w których pracowaliśmy bez urlopu bezpowrotnie minęły. Przepisy prawa pracy regulujące urlopy pracownicze w polskim systemie są mocno zaostrzone. Pracownikowi przysługuje jeden w roku płatny urlop wypoczynkowy, który może na jego wniosek zostać podzielony (wiemy jednak, że w znacznej większości przypadków pracodawca i bez naszego wniosku dzieli urlop). Jednak jeśli do takiego podziału urlopu dojdzie, jedna jego część, nie powinna trwać krócej niż czternaście kolejnych dni z rzędu.

Jak zrobić domowe spa?

Czasem każdy z nas potrzebuję odrobiny relaksu i luksusu. Odcinamy się wtedy od codziennych stresów, obowiązków i spraw życia powszedniego. Jednym z miejsc, gdzie przychodzi nam to szczególnie łatwo, jest spa. Niejedna kobieta marzy o tym, aby upiększające i pielęgnacyjne zabiegi móc wykonywać w domowym zaciszu. Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe.

Zobacz też

Pozew o naruszenie dóbr osobistych – jak napisać?

Dobra osobiste to jedno z najszerszych pojęć w dziedzinie prawa. Nie podlegają wyliczeniu w żadnym uregulowaniu kodeksowym. Rozwój społeczeństwa dodaje coraz to nowe zagadnienia albo poszerza zakres istniejących.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: