Rodzina Mieszkanie z teściami

Mieszkanie z teściami

-

Mieszkanie z teściami ma swoje zalety i wady. Pomocna babcia, która w każdej chwili gotowa jest zaopiekować się swoimi wnukami, to bezcenny skarb. Decydując się jednak na zamieszkanie pod jednym dachem, musimy mieć świadomość, że naruszamy czyjąś prywatność i musimy dostosować się do reguł panujących w domu teściów.

Wspólne mieszkanie może stworzyć wiele konfliktowych sytuacji, zwłaszcza w chwili, gdy pojawią się dzieci. Kobieta, która uczy się opiekować nowo narodzonym dzieckiem, nie ma ochoty na nieustanne uwagi dotyczące niewłaściwej pielęgnacji, złej postawy w czasie karmienia. Wiele innych cennych rad może, w pewnych okolicznościach, okazać się irytujące i frustrujące.

W takich chwilach bezcenne jest wsparcie partnera, który mieszka w swoim rodzinnym domu. Bezsprzecznie znajduje się w skomplikowanej sytuacji, gdyż w przypadku wystąpienia konfliktu zmuszony on jest do zajęcia określonego stanowiska, a zatem poparcia jednej ze stron, które przyczyni się do pogorszenia jego relacji z drugą stroną.

Warto jednak dodać, że przy odrobinie chęci, wzajemnej wyrozumiałości i łagodnym dochodzeniu do swoich racji, mamy duże szanse na zachowanie jak najlepszych relacji i doskonałej atmosfery w domu.

Wydawałoby się, że mieszkanie z teściami to rozwiązanie, które nic nie kosztuje. Oczywiście bardzo często dziadkowie pokrywają wszelkie koszty utrzymania domu, opłacając bez słowa rachunki za energię, wodę, gaz. Często także kupują pożywienie, a nawet gotują obiady. Młodzi mieszkający u swoich rodziców powinni pamiętać, że nie są w hotelu i proste zasady współżycia nakazują im angażowanie się także finansowe prowadzenie domu. Oczywiście często korzyści ze wspólnego mieszkania czerpią także seniorzy, którzy wreszcie mają kogoś, kto wyręczy ich w uciążliwych obowiązkach, takich jak zakupy czy sprzątanie.

Uważacie, że da się żyć pod jednym dachem z teściami? Czy macie jakieś związane z tym doświadczenia? Czekam na Wasze komentarze.

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak robić zdjęcia pod wodą?

Zajmujące znaczną część naszego globu wodne głębiny mogą dostarczyć niesamowitych fotograficznych wrażeń. Żyje w nich ogromna ilość przeróżnych gatunków ryb i innych stworzeń, które jeśli tylko odważą się podpłynąć bliżej intruza uzbrojonego w aparat, stanowią niezwykle wdzięczny temat fotografii.

Promienica – co to jest, objawy, leczenie

Promienica jest chorobą wywoływaną przez bakterie, a dotyczy ona głównie skóry i błon śluzowych jamy ustnej. Czynnikiem etiologicznym są tu bakterie zaliczane do rodzaju Actimomyces. Drobnoustroje te cechuje zdolność do życia w warunkach beztlenowych, a po barwieniu metodą Gramma opisywane są jako Gram (+).

Zobacz też

Spare Parts – jak szybko zdobyć 1.000.000 kredytów?

Zdobycie 1.000.000 kredytów jest najbardziej czasochłonnym zadaniem w grze, którego wykonanie nagradzane jest osiągnięciem/trofeum. Poniżej sposób jak tego dokonać w jak najkrótszym czasie

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: