Pierwsza wizyta u przyszłych teściów - jak się zachować?

Rodzina    
ocena

W życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, kiedy uderzają go prawdziwie wielkie uczucia, przychodzi ta jedna jedyna miłość, nic poza nią się nie liczy, a czas spędzony bez niej nie ma sensu. Uczucia te, po dłuższym bądź krótszym poznaniu prowadzą do szczęśliwego związku, który nie ubłagalnie zmierza w stronę małżeństwa. Jednak nim ono nastąpi konieczne jest dopełnienie pewnych formalności i wcale nie chodzi tutaj od razu o ceremonię ślubną, sakramentalne TAK i założenie symbolicznych obrączek.

Pierwsza wizyta u przyszłych teściów - jak się zachować?

sxc.hu

Pierwszym bardzo ważnym krokiem, którego musi dokonać para jest zapoznanie się wzajemnie z rodzicami drugiej osoby. Jest to nie lada wyzwanie, ponieważ o tych pierwszych spotkaniach spotkaniach krążą mroczne i tajemnicze legendy. Jednak tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Wystarczy zastosować się do pewnych rad i wskazówek, które zagwarantują, że spotkanie przebiegnie pomyślnie, bez żadnych gaf i nieodpowiednich zachować z naszej strony.

Niezwykle istotne jest, aby zawczasu poznać charakter jaki przybierze pierwsze spotkanie z rodzicami drugiej połowy. Sytuacja bowiem będzie wyglądać zupełnie inaczej, jeżeli będzie to uroczysty niedzielny obiad, niż gdy zostaniemy zaproszenie na sobotniego grilla z rodziną i przyjaciółmi. W zależności od tego należy wybrać odpowiedni, aczkolwiek zawsze skromny i stonowany do okazji strój. Panie zdecydowanie powinny zrezygnować na taką okazję z ostrego i krzykliwego makijażu, oraz z wyzywającego i mogącego wprawić niektórych w zakłopotanie stroju. Natomiast panowie zdecydowanie powinny wybrać klasyczny strój, a najlepszym wyjściem będzie elegancka, aczkolwiek swobodna koszula, z krótkim bądź długim rękawem i jeansy.

Bardzo ważne jest jednak, aby wyłącznie ze względu na tą ważną w życiu każdego wizytę, nie przybierać postawy osoby zupełnie innej niż w rzeczywistości jesteśmy. Dotyczy to zarówno stroju jak i charakteru. Jest to przecież pierwsza, ale nie ostatnia wizyta i rodzice chcą poznać nas takimi jakimi jesteśmy, dlatego udawanie kogoś, kim nie jesteśmy nie ma najmniejszego sensu.

Jeżeli wizyta u rodziców drugiej połowy związana jest z oficjalnym i grzecznym zaproszeniem z ich strony, bardzo ważne jest rozważenie i skonsultowanie z partnerem lub partnerką prezentu dla rodziców. Jest to bardzo miłe i grzeczne zachowanie, jednak nie należy zbytnio przesadzać zarówno z jego wielkością, jak i ceną. W przypadku mężczyzn, najodpowiedniejsze będą kwiaty dla matki dziewczyny lub narzeczonej, a dla jej ojca dobry, ale niezbyt drogi alkohol. Doskonałym wyborem będzie butelka wina do obiadu, na który zostaliśmy zaproszeni. W przypadku kobiety, dla mamy chłopaka odpowiednim prezentem będą słodycze lub owoce. W tym przypadku prezent dla ojca będzie nieco większym problemem. Paniom bowiem odradza się kupno alkoholu, a i zakup jakiegokolwiek prezentu dla ojca nie jest tutaj wymogiem i jego brak nie zostanie potraktowany jako coś niestosownego.

Jak wyglądała Wasza pierwsza wizyta u przyszłych teściów? Opowiedzcie o niej w komentarzach.

OCENA
3.14
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =