Rodzina Pierwsza wizyta u przyszłych teściów - jak się zachować?

Pierwsza wizyta u przyszłych teściów – jak się zachować?

-

Pierwszym bardzo ważnym krokiem, którego musi dokonać para jest zapoznanie się wzajemnie z rodzicami drugiej osoby. Jest to nie lada wyzwanie, ponieważ o tych pierwszych spotkaniach spotkaniach krążą mroczne i tajemnicze legendy. Jednak tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Wystarczy zastosować się do pewnych rad i wskazówek, które zagwarantują, że spotkanie przebiegnie pomyślnie, bez żadnych gaf i nieodpowiednich zachować z naszej strony.

Niezwykle istotne jest, aby zawczasu poznać charakter jaki przybierze pierwsze spotkanie z rodzicami drugiej połowy. Sytuacja bowiem będzie wyglądać zupełnie inaczej, jeżeli będzie to uroczysty niedzielny obiad, niż gdy zostaniemy zaproszenie na sobotniego grilla z rodziną i przyjaciółmi. W zależności od tego należy wybrać odpowiedni, aczkolwiek zawsze skromny i stonowany do okazji strój. Panie zdecydowanie powinny zrezygnować na taką okazję z ostrego i krzykliwego makijażu, oraz z wyzywającego i mogącego wprawić niektórych w zakłopotanie stroju. Natomiast panowie zdecydowanie powinny wybrać klasyczny strój, a najlepszym wyjściem będzie elegancka, aczkolwiek swobodna koszula, z krótkim bądź długim rękawem i jeansy.

Bardzo ważne jest jednak, aby wyłącznie ze względu na tą ważną w życiu każdego wizytę, nie przybierać postawy osoby zupełnie innej niż w rzeczywistości jesteśmy. Dotyczy to zarówno stroju jak i charakteru. Jest to przecież pierwsza, ale nie ostatnia wizyta i rodzice chcą poznać nas takimi jakimi jesteśmy, dlatego udawanie kogoś, kim nie jesteśmy nie ma najmniejszego sensu.

Jeżeli wizyta u rodziców drugiej połowy związana jest z oficjalnym i grzecznym zaproszeniem z ich strony, bardzo ważne jest rozważenie i skonsultowanie z partnerem lub partnerką prezentu dla rodziców. Jest to bardzo miłe i grzeczne zachowanie, jednak nie należy zbytnio przesadzać zarówno z jego wielkością, jak i ceną. W przypadku mężczyzn, najodpowiedniejsze będą kwiaty dla matki dziewczyny lub narzeczonej, a dla jej ojca dobry, ale niezbyt drogi alkohol. Doskonałym wyborem będzie butelka wina do obiadu, na który zostaliśmy zaproszeni. W przypadku kobiety, dla mamy chłopaka odpowiednim prezentem będą słodycze lub owoce. W tym przypadku prezent dla ojca będzie nieco większym problemem. Paniom bowiem odradza się kupno alkoholu, a i zakup jakiegokolwiek prezentu dla ojca nie jest tutaj wymogiem i jego brak nie zostanie potraktowany jako coś niestosownego.

Jak wyglądała Wasza pierwsza wizyta u przyszłych teściów? Opowiedzcie o niej w komentarzach.

Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Technika jazdy motocyklem z wózkiem bocznym

Wózek boczny stanowi ciekawą alternatywę dla kierowców szukających prostej metody na zwiększenie zdolności do przewozu ludzi i/lub bagażu na motocyklu. Jest to rzadko spotykane rozwiązanie, które w zasadzie zmienia jednoślad w dwuślad, łącząc cechy znane z obu typów pojazdów.

Jaki plecak zabrać w podróż backpackerską?

Dobry plecak to nie tylko pojemnik, do którego wrzucisz niezbędny w czasie podróży dobytek. To także mniejsze zmęczenie podczas zwiedzania, większe dystanse, które możesz pokonać oraz zdrowy kręgosłup, którego nie narażasz na szwank. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając plecak na Twoją backpackerską wyprawę.

Zobacz też

Prywatne ubezpieczenie turystyczne – informacje

Turyści przebywający za granicą mogą korzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Podróżując z tą kartą mamy prawo do bezpłatnych świadczeń medycznych, obowiązujących w danym państwie. W wielu przypadkach EKUZ może okazać się zabezpieczeniem, które nie wystarczy. Dodatkowo można więc wykupić prywatne ubezpieczenie turystyczne.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: