Aloes - właściwości

Rośliny    
ocena

Jednym z najczęściej używanych w kosmetyce i medycynie naturalnej składników jest aloes. Od lat wiadomo o jego nawilżających i kojących właściwościach, naukowcy stopniowo odkrywają nowe, niezwykle cenne zastosowania.

Aloes - właściwości

www.sxc.hu

Aloes to niezwykła roślina! Odkryto, iż zawiera w sobie aż 200 leczniczych substancji. Dodatkowo stanowi on cenne źródło witamin, m.in. B12, A, F i C oraz cennych mikroelementów i pierwiastków takich jak, sód, potas, magnez, chrom, żelazo, miedź, mangan, cynk i wapń. To właśnie za sprawą tych substancji odżywczych aloes ma tak zbawienny wpływ na skórę. Nie tylko doskonale nawilża i regeneruje, lecz także łagodzi podrażnienia i wygładza atopową, zrogowaciałą skórę.

Warto wiedzieć, iż aloes zawiera kwas salicylowy, który jak wiadomo ma silne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Nie można zapomnieć także o saponinach i aminokwasach zawartych w tej niezwykłej roślinie - to właśnie nim aloes jest najskuteczniejszy w kuracjach normalizacji przesuszonej skóry, gdyż substancje te nie tylko zapobiegają utracie wody, lecz także działają łagodnie antyseptycznie.

Aloes jest niezwykle skutecznym lekiem, stosowanym także na poparzenia. W przypadku uszkodzenia skóry wysoką temperaturą warto obrać aloes ze skórki i robić 2-3 razy dziennie okłady bezpośrednio ze zmiażdżonego miąższu. Okład taki błyskawicznie daje ulgę, łagodząc ból, dodatkowo znacznie przyspiesza gojenie oraz minimalizuje deformację naskórka. Dzięki zawartości substancji odżywczych regeneracja tkanek postępuje zdecydowanie szybciej, zmniejsza się także stan zapalny oraz w dużym stopniu zapobiegamy rozwojowi bakterii i wirusów. Okład z aloesu sprawdza się także w przypadku oparzeń słonecznych, odmrożeń i zwykłych zranień.

Aloes ma także zbawienny wpływ na działanie przewodu pokarmowego. Pijąc preparaty na bazie aloesu wzmacniamy ochronę układu pokarmowego. Dla osób z zaburzeniami trawienia, z pewnością przyniesie on wielką ulgę, aloes w dużym stopniu neutralizuje drażniące działanie soków trawiennych, zmniejszając nadkwasotę i zgagę. Co ciekawe, usuwa także uciążliwe wzdęcia oraz zapobiega powstawaniu wrzodów.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =