Bambus - sadzenie, pielęgnacja, pielęgnacja

Rośliny    
ocena

„Lucky Bamboo”, jak oryginalnie nazywa się bambus, jest jedną z najpopularniejszych i najładniejszych ozdób naszego domu. Na szczęście roślina ta nie wymaga dużej uwagi, należy zapewnić jej jedynie stały dostęp do wody i promieni słonecznych.

Bambus - sadzenie, pielęgnacja, pielęgnacja

photoxpress.com

Woda, w której trzymamy naszego „Szczęściarza”, powinna być wymieniana raz w tygodniu, ewentualnie, kiedy zejdzie do poziomu ok. 2 cm. od podstawy pędu. Najbardziej neutralną temperaturą dla tej rośliny jest temperatura pokojowa, ok. 18-22 °C. Bambusy potrzebują kontaktu z promieniami słonecznymi, nie wystawiajmy ich jednak na bezpośrednie działanie słońca. Spowoduje to żółknięcie liści. Innym powodem chorowania rośliny jest za słona lub zbyt chlorowana woda z kranu. Aby tego uniknąć, podlewajmy go zwykłą wodą mineralną lub wodą źródlaną. Możemy również nalać do szklanki wodę z kranu i odczekać ok. 24h - po tym czasie będzie się ona nadawać do użycia, ponieważ chlor i fluor ulotnią się. Jeżeli liście zżółkną, ustawmy bambusa na kilka dni w cieniu i nie podlewajmy.

W związku z faktem, iż woda nie posiada w swoim składzie substancji odżywczych, dobrze jest co jakiś czas dodać do niej nawozu w postaci płynnej. Nie przesadźmy jednak z dawką, bo spalimy korzenie. Najlepiej jest zastosować 1/10 dawki zalecanej przez producenta nawozu.

Jakie inne rośliny macie w swoim domu? Ile czasu poświęcacie na ich pielęgnację?

OCENA
2.82
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =