Pelargonie - pielęgnacja

Rośliny    
ocena

Jest ona jedną z bardziej prostych w uprawie i pielęgnacji roślin. Z uwagi na fakt, iż są one bardzo wrażliwe na niską temperaturę, głównie uprawiamy je w doniczkach i skrzynkach a nie w gruncie. Sadzi się je dopiero po 15 maja ponieważ, w wyniku zbyt dużego zimna, liście pelargonii zabarwiają się na kolor czerwony a sama roślina wolniej rośnie.

Pelargonie - pielęgnacja

sxc.hu

Zalecenia dotyczące pielęgnacji pelargonii
- wymagają dużo światła, nawet bezpośrednie nasłonecznienie jej nie szkodzi
- lubią dobrą cyrkulację powietrza
- zimą przechowujemy pelargonie w temperaturze ok. 8-10 C
- pelargonie w okresie letni podlewamy dość obficie
- zalecana jest ziemia będąca mieszanką ziemi prze kompostowej torfem (podczas gorących dni nie będzie zasychać ani pękać wierzchnia warstwa)
- nie podlewamy ich w czasie dnia tylko rano (wieczorem jest zabronione gdyż wpływa to na rozwój grzybów)

Pelargonie są jednym z bardziej popularnych roślin, które możemy spotkać na balkonie i tarasach. Wiąże się to zapewne z małymi wymaganiami uprawowymi oraz tym, iż długo kwitną. Do uprawy w ogrodzie poleca się specjalna odmianę tej rośliny zwanej Pelargonium hortorum, charakteryzująca się różnobarwnymi kwiatami, które są zebrane w kopulaste baldachy. Oprócz rabat mogą mieś zastosowanie również w doniczkach i skrzynkach ustawionych na balkonie czy tarasie. Pięknie się prezentują gdy są posadzone w wiszących pojemnikach.

Choroby pelargonii
Najczęściej mogą być one zaatakowane przez choroby grzybowe. Zainfekowane liście mogą mieć plamy lub szarawy nalot. Kolejną przypadłością pelargonii może być rdza - wówczas plamy mają kolor żółty. Na spodzie liści pojawiają się brązowe brodawki, liście potem brązowieją i opadają

Szkodniki atakujące roślinę to:
- mszyce
- przędziorki
- mączliki

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =