Co wziąć ze sobą na imprezę?

Rozrywka    
ocena
Wyjście na imprezę to nie tylko szał ciał, ale też rozsądne zabezpieczenie zestawu, bez którego obejść się nie da. Mowa o pieniądzach – żeby się bawić, kluczach do domu – żeby do niego wrócić oraz dokumentach – tak na wszelki wypadek. Pakiet trzeba jednak umiejscowić w jakimś bezpiecznym, imprezowym sejfie.

Co wziąć ze sobą na imprezę?

sxc.hu

Pieniądze

Przede wszystkim nie bierz ich zbyt wiele, bowiem Twoje alkoholowe pragnienie z każdym shotem czy drinkiem będzie coraz większe. W końcu stracisz rachubę i zaczniesz szarmancko częstować nie tylko swoich znajomych, ale także nowo poznanych klubowiczów, a szczególnie klubowiczki, na których widok serduszko zaczęło Ci bić szybciej. Zrezygnuj też z zabrania karty bankomatowej (i wszystkich pozostałych typu: debetowa, kredytowa, itp.). Jej brak uchroni Cię przed możliwością jej zgubienia oraz przed opętańczym szałem hojności zakończonym totalnym bankructwem.

Kasę trzymaj w jednym miejscu, najlepiej w portfelu wciśniętym do przedniej kieszeni spodni. Dodatkowym zabezpieczeniem może być stylowy łańcuch. Daruj sobie wkładanie – i to jeszcze wypchanego portfela – do tylnej kieszeni jeansów; to najbardziej łakomy wabik dla imprezowego złodziejaszka. Jeśli masz na sobie koszulę z zapinanymi kieszonkami, wykorzystaj je na skrytkę. Staraj się nie trzymać kasy w odzieży wierzchniej, typu kurtka, bluza, którą prędzej czy później zrzucisz podczas tanecznych wygibasów.

Dziewczyny powinny zrezygnować z wielkich toreb, w których na co dzień noszą niemal cały swój dorobek i wybrać zgrabna torebeczkę na pasku, którą będą miały zawsze przy sobie, i która nie będzie przeszkadzać w tańcu.

Klucze

Oprócz kluczy do klatki schodowej i drzwi wejściowych, wszelkie inne są zbędne. Odepnij więc z breloka klucze do samochodu czy domku nad morzem. Im mniejszą zajmują przestrzeń, tym łatwiej i wygodniej przechowywać je w kieszeni spodni.

Sposób zbiorowego chowania rzeczy, w tym również kluczy, jest dyskusyjny. Z jednej strony – jeśli wiesz, że np. Twoja dziewczyna non stop będzie miała przy sobie torebkę, ze spokojem możesz jej powierzyć swój dobytek, jeśli jednak jest bardziej roztrzepana niż Ty – raczej zaufaj swojej kieszeni.

Dokumenty

Dokumenty bierz tylko najpotrzebniejsze. Z pewnością jest to legitymacja studencka, umożliwiająca Ci korzystanie z wszelakich zniżek, tak tramwajowych, jak i piwnych. Dowód osobisty, gdyby przypadkiem w klubie nadmiernie doceniono Twój młody wygląd. Prawo jazdy spokojnie możesz zostawić w domu, bo raczej nie będzie Ci potrzebne.

Im mniej dokumentów, tym mniej problemów w wypadku ewentualnej kradzieży. Dokumenty trzymaj w portfelu. Pomysł z samotną legitymacją w kieszeni jest kiepski. Podczas tańców może Ci się dość łatwo wyślizgnąć.

Dobrym schowkiem na dokumenty jest specjalna torebeczka zakładana na szyję, którą możesz zakryć pod T-shirtem lub torebka na biodra. Ta ostatnia jest dosyć popularnym zakamarkiem na imprezę tak dla panów, jak i dla pań.

Dodalibyście coś do tej listy? A może odjęli? Podzielcie się opiniami!

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

Dokładnie tak trzeba robić i trzymać się tych zasad,by mieć nadal wszystko przy sobie:-)

~ mama / 2017-10-04 23:16:48
oceń komentarz: (1) (0)

Polecamy

Jak wygrać w warcaby?

Jak wygrać w warcaby?

Norbert Banasiak

Jak grać w Durnia? Zasady

Jak grać w Durnia? Zasady

Norbert Banasiak

Gra w Osła - zasady

Gra w Osła - zasady

Norbert Banasiak

Gra w życie - zasady

Gra w życie - zasady

Norbert Banasiak